Oszuści okradli seniorkę z Chorzowa. Straciła kilka tysięcy złotych

Na wnuczka, na policjanta czy na pracownika energetyki, jak było w tym przypadku. Ofiarą oszusta padła seniorka z Chorzowa.

fot. pixabay.com
Seniorka

Policjanci przypominają, że nie każdy kto puka do drzwi, ma uczciwe zamiary. We wtorek, 5 kwietnia 2022 r., do drzwi 86-letniej mieszkanki Chorzowa zapukał „pracownik energetyki”, a jego „wizyta” okazała się bardzo kosztowna. Oszust ukradł kobiecie blisko 4 tys. złotych.

Metod na podobne oszustwa jest sporo, więc trzeba zachować rozwagę. - Zanim wpuścisz nieznajomego do mieszkania, poproś, by poczekał za drzwiami, a Ty w tym czasie sprawdź jego personalia. Bardzo często oszust podaje się za pracownika gazowni, zakładu energetycznego, administracji, opieki społecznej. Zadzwoń np. do gazowni i zapytaj, czy zlecała kontrolę – tłumaczą policjanci.

W takim przypadku należy samodzielnie poszukać numeru telefonu, a nie dzwonić pod podany przez osobą, którą chcemy sprawdzić. Po drugiej stronie może być bowiem wspólnik oszusta. Można także zwrócić się o pomoc do sąsiada lub skontaktować się z najbliższą rodziną i umówić w w innym terminie. Jeżeli ktoś stwierdzi, że to próba oszustwa powinien natychmiast poinformować policję.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon