Osiedle Kościuszki - nowe mieszkania w Chorzowie. Gdzie powstaną?

Firma J. W. Construction rozpoczyna inwestycję w Chorzowie. Jak informuje portal miasto.pro będzie to Osiedle Kościuszki, które powstanie na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Kościuszki i Krakowską.

Osiedle kosciuszki 1

Osiedle Kościuszki powstanie w Chorzowie Starym na terenie o powierzchni 12,2 tys. m², pomiędzy ulicami Kościuszki i Krakowską. Według informacji portalu miasto.pro będzie się składało z sześciu budynków. Dwa z nich będą 6 i 7-kondygnacyjne typu korytarzowego, a cztery kolejne małe, w których będzie się znajdowało po około 20 lokali.

– Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszej fazie powstaną dwa budynki ze 110 mieszkaniami o metrażach od 30 do 74 m², z przynależącymi do nich komórkami lokatorskimi. W obu budynkach będą windy – informuje Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction (za miasto.pro).

Na Osiedlu Kościuszki będzie 256 mieszkań

W tym etapie powstanie także droga wewnętrzna, osiedlowy plac zabaw i plac gospodarczy. W drugi etapie powstaną cztery mniejsze budynki ze 146 mieszkaniami. Łącznie w sześciu budynkach będzie 256 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 11 990 m². Będzie także 316 miejsc w garażach podziemnych, a na parkingu naziemnym – 70.

– Mieszkania będą w podwyższonym standardzie. Wszystkie z balkonami. Balustrady balkonów będą szklane – zapowiada przedstawicielka dewelopera (za miasto.pro).

Osiedle zaprojektowała pracownia Architekci MR Moska i Rachuba.

fot. J.W. Construction/wizualizacja Osiedla Kościuszko

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Chorzow pgm mieszkania

Mieszkania komunalne w dawnym szpitalu w...

Willa redena wizualizacja

Chorzów: Willa Redena, czyli czarny...

Chorzow siemianowicka 103

Były konie, będą domy? Plany na teren po...

Zakaz stadionowy

Wtargnął na murawę i dostał zakaz stadionowy

Szczepienie

Od 1 kwietnia zmiany w programie szczepień...

Park slaski

Poszukiwanie wiosny w Parku Śląskim. Spacery z...