Osiedle Kościuszki: Mieszkania o podwyższonym standardzie przy Parku Śląskim

Osiedle Kościuszki w Chorzowie to nowoczesna architektura, która odpowiada na potrzeby mieszkańców: najnowsze technologie i szlachetne materiały, funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, zróżnicowane metraże, duże przeszklenia i balkony, jasne wnętrza, doskonała infrastruktura i bliskie sąsiedztwo Parku Śląskiego, zwanego zielonymi płucami Aglomeracji, idealnego miejsca wypoczynku chorzowian.

Wyjątkowe osiedle składa się z dwóch wyższych, sześciokondygnacyjnych budynków mieszczących łącznie 110 mieszkań i czterech małych, punktowych, z 146 mieszkaniami, podziemnego i nadziemnego parkingu na 316 miejsc postojowych i placu zabaw.

- Z PORR S.A., firmą z wieloletnim doświadczeniem, innowacyjną, o wysokich kompetencjach, która od 6 miesięcy prowadzi prace budowlane w Chorzowie jako generalny wykonawca, realizujemy już drugą, obok Osiedla Horizon w Gdańsku, budowę prestiżowego osiedla mieszkaniowo-usługowego. Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę infrastruktury osiedla, w tym drogi wewnętrznej, osiedlowego placu zabaw oraz placu gospodarczego - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Dwa etapy Osiedla Kościuszki

W województwie śląskim J.W. Construction jest obecny od kilkunastu lat. W Katowicach oddał do użytkowania blisko 650 mieszkań. Inwestycja w Chorzowie zasili rynek mieszkaniowy miasta o ponad 250 lokali. Będzie tu można zamieszkać za niecałe dwa lata.

- Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. W pierwszej kolejności budowane są dwa wyższe budynki. Dzięki korzystnym warunkom gruntowo-wodnym płyta fundamentowa, tzw. denna, pod te budynki jest już wykonana, a stan „0” będzie osiągnięty w połowie stycznia 2022 r. Zima nie przeszkadza również realizacji II etapu, dzięki czemu budowa prowadzona była równolegle z I etapem. W efekcie na dzień dzisiejszy wyprzedzamy harmonogram o 5 miesięcy – kontynuuje Małgorzata Ostrowska.

Dogodna lokalizacja osiedla

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to prawdziwe centrum Chorzowa. Dogodna lokalizacja to gwarancja szybkiego i wygodnego dojazdu do:

  • Katowic,
  • Gliwic,
  • Zabrza,
  • Rudy Śląskiej,
  • Bytomia,
  • miast Zagłębia Dąbrowskiego.


W pobliżu znajdują się szkoły i liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc rozrywki: Skateboard Park, centrum rozrywki dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, Flyspot - Katowice Indoor Skydiving - Tunelu Aerodynamicznego, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.

- Z oferty znikają mniejsze mieszkania, kupowane jako inwestycyjne, dominuje bowiem chęć ochrony wartości posiadanych aktywów. Inna grupa klientów interesuje się mieszkaniami większymi, minimum dwu-, trzypokojowymi, na własne potrzeby - dodaje Małgorzata Ostrowska.

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. Według Narodowego Banku Polskiego, ceny mieszkań w Chorzowie wzrosły od początku 2021 roku o 10,15 proc.

Sprzedaż mieszkań
tel.: 22 777 90 00
sprzedaz@jwc.pl
Specjaliści ds. kredytów
Facebook J.W. Construction

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Słoneczna 5

Katowice: "Na Koszutce" - powstaje Nowoczesne Osiedle

Zespół policystycznych jajników a płodność kobiet. Gdzie w Katowicach znaleźć lekarzy specjalizujących się w tym schorzeniu?

Zespół policystycznych jajników a płodność kobiet.

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Amelung3

Nowe osiedle w Chorzowie powstaje przy...