Opieka zdrowotna w Chorzowie – nowe zasady!

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa w Chorzowie zmieniły się zasady udzielania porad medycznych w przychodniach – poinformował chorzowski magistrat.

Termometr

Zgodnie z zarządzeniem krajowego konsultanta w dziedzinie medycyny rodzinnej, z uwagi na zagrożenie epidemiczne, zmieniły się zasady udzielania porad medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Wizyta w przychodni będzie możliwa tylko w wyjątkowych przypadkach.


Nowe zasady udzielania porad medycznych

  1. Przed wizytą u lekarza koniecznie skontaktuj się z przychodnią telefonicznie.
  2. Każdemu pacjentowi, również bez infekcji, zgłaszającemu chęć wizyty u lekarza najpierw zostanie udzielona porada telefoniczna.
  3. Tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na wizytę lekarską, na konkretną godzinę. O konieczności wizyty decyduje lekarz.
  4. Lekarz udzielający teleporady na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia recepty i zwolnienia lekarskiego.
  5. Do odwołania zostaje wstrzymane pobieranie materiału do badań laboratoryjnych (krew, mocz, kał). W pilnych wypadkach o konieczności badań zdecyduje lekarz.

fot. Pixabay/Steve Buissinne

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon