OPEN DAY w Starochorzowskim Domu Kultury. Kiedy i co zaplanowano?

Drzwi, drzwiczki i furtki w Starochorzowskim Domu Kultury zostaną otwarte na oścież w sobotę, 11 września 2021 r. Każdy chętny będzie mógł zaspokoić swoją ciekawość i sprawdzić co się dzieje na Krajcoku. Będzie też koncert finałowy Muzyczne Inspiracje z Nigerii.

Starochorzowski Dom Kultury

Dzień otwarty w SDK, przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie, to doskonała okazja, żeby zobaczyć czym zajmują się tamtejsze grupy twórcze i kółka zainteresowań oraz poznać instruktorów i… zapisać się do którejś z grup lub któregoś z kółek. Będzie można także zobaczyć Kino Frajda (najmniejsze w naszym regionie) oraz pracownie domu kultury.

- Na scenie plenerowej zaprezentują się młodzi wokaliści i tancerze, którzy na co dzień szlifują swoje talenty pod naszym dachem. Dla dzieci przygotowaliśmy kolorowe warsztaty oraz animacje – informuje Anna Bratek z SDK.

Z Nigerii do Chorzowa

O godz. 18.00 w SDK rozpocznie się finałowy koncert Muzyczne Inspiracje z Nigerii. Jak zapewniają organizatorzy będą to kojące dźwięki i utwory, które opowiadają o życiowych doświadczeniach oraz o tym, jak pokonać przeciwności losu.

- Koncert będzie muzyczną mieszanką afro-kubańsko-polskiego soul-blues-ballad-jazzu i ma na celu promowanie relacji między Polską a Nigerią – podkreśla Anna Bratek.

Oryginalnym językiem większości piosenek jest yoruba, jeden z lokalnych języków używanych w niektórych częściach Nigerii oraz angielski, który jest tam językiem urzędowym.

Na scenie wystąpi aż 13 muzyków! Wstęp na wszystkie wydarzenia podczas OPEN DAY w SDK jest darmowy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon