OPEN DAY w Starochorzowskim Domu Kultury. Kiedy i co zaplanowano?

Drzwi, drzwiczki i furtki w Starochorzowskim Domu Kultury zostaną otwarte na oścież w sobotę, 11 września 2021 r. Każdy chętny będzie mógł zaspokoić swoją ciekawość i sprawdzić co się dzieje na Krajcoku. Będzie też koncert finałowy Muzyczne Inspiracje z Nigerii.

Starochorzowski Dom Kultury

Dzień otwarty w SDK, przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie, to doskonała okazja, żeby zobaczyć czym zajmują się tamtejsze grupy twórcze i kółka zainteresowań oraz poznać instruktorów i… zapisać się do którejś z grup lub któregoś z kółek. Będzie można także zobaczyć Kino Frajda (najmniejsze w naszym regionie) oraz pracownie domu kultury.

- Na scenie plenerowej zaprezentują się młodzi wokaliści i tancerze, którzy na co dzień szlifują swoje talenty pod naszym dachem. Dla dzieci przygotowaliśmy kolorowe warsztaty oraz animacje – informuje Anna Bratek z SDK.

Z Nigerii do Chorzowa

O godz. 18.00 w SDK rozpocznie się finałowy koncert Muzyczne Inspiracje z Nigerii. Jak zapewniają organizatorzy będą to kojące dźwięki i utwory, które opowiadają o życiowych doświadczeniach oraz o tym, jak pokonać przeciwności losu.

- Koncert będzie muzyczną mieszanką afro-kubańsko-polskiego soul-blues-ballad-jazzu i ma na celu promowanie relacji między Polską a Nigerią – podkreśla Anna Bratek.

Oryginalnym językiem większości piosenek jest yoruba, jeden z lokalnych języków używanych w niektórych częściach Nigerii oraz angielski, który jest tam językiem urzędowym.

Na scenie wystąpi aż 13 muzyków! Wstęp na wszystkie wydarzenia podczas OPEN DAY w SDK jest darmowy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wakacyjne piątki w SDK

Wakacyjne Piątki w Starochorzowskim Domu Kultury

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Chorzów Rynek

Dzień Kubański na Rynku w Chorzowie

Chorzów Rynek

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021

Chorzów Dni Miasta

Dni Chorzowa 2022. Pełny program wydarzeń

Zdjęcie Główne

Studia dla dorosłych, dla dzieci oraz kursy szyte na miarę!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Największa wystawa zabawek w Polsce? Tylko w Muzeum Zabawek