Onkotermia to pomoc i ulga w chorobie onkologicznej. Jak może pomóc?

Gdy bliska nam osoba słyszy diagnozę: „nowotwór” najpierw pojawia się strach i przerażenie. Potem liczba pytań i wątpliwości rośnie w niebywałym tempie. Czy na pewno jest skutecznie leczona? Czy da się zrobić coś jeszcze? Może trzeba spróbować innych metod? To zupełnie naturalne, że w obawie o zdrowie najbliższych jesteśmy w stanie „przenosić góry” i robić wszystko, co w naszej mocy – podkreślają specjaliści. Dlatego tak ważne jest by wiedza o onkotermii stała się bardziej powszechna.

Onkotermia dostępna w Katowicach!

Onkotermia to – w dużym skrócie – wejście na „wyższy poziom” w leczeniu onkologicznym. Dlaczego? Bo to następna generacja terapii hipertermicznej. Jest wielką pomocą i wsparciem na każdym etapie lecenia onkologicznego, a także po jego zakończeniu oraz w leczeniu paliatywnym jako doskonała forma walki z bólem.

Nieinwazyjna i nietoksyczna terapia

Czas na konkrety. Dlaczego onkotermia jest wyjątkowa? Jest nieinwazyjna i nietoksyczna, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta, którego organizm już został wystawiony na ciężką próbę w trakcie chemioterapii czy radioterapii. Poprawa jakości życia i lepsze funkcjonowanie na co dzień jest realne do osiągnięcia w niemal wszystkich typach nowotworów oraz w różnych stadiach zaawansowania choroby. Dzięki tej metodzie da się zredukować działania niepożądane, które niosą ze sobą chemioterapia oraz radioterapia, wreszcie precyzyjnie wykorzystać właściwości przeciwbólowe z ogromną korzyścią dla chorego.

Life Clinic
dr hab. n. med. Bogdan Michalski podczas badania

Stosowanie temperatury do 42 stopni

W Polsce jednym z największych autorytetów w zakresie zastosowania onkotermii jest dr hab. n. med. Bogdan Michalski. Jak podkreśla, stosowanie w leczeniu temperatury do 42 stopni ma dwukierunkowe działanie: po pierwsze śmierć komórki nowotworowej pod wpływem podwyższonej temperatury następuje z powodu wewnątrzkomórkowego uszkodzenia struktur białkowych powodując tym samym zmniejszenie masy guza. Po drugie, stosowanie temperatur w zakresie 39-42 stopnie aktywuje układ immunologiczny pacjenta, czyli jest pewną formą immunoterapii.

Wzmocnienie terapii

Ogromnie ważnym plusem onkotermii jest fakt, że to metoda absolutnie nieinwazyjna, a mimo to docierająca do głębszych struktur organizmu. Nie ma tu także znaczenia to, czy guz jest operacyjny czy też nie. - To nie odbiera nadziei, żadnego chorego nie wyklucza – podsumowuje ekspert.

Nie jest też tajemnicą, że w przypadku łączenia onkotermii z podawaniem chemioterapii możemy uzyskać lepsze efekty, czyli wzmocnienie działania cytostatyków. Takie rozwiązanie może sprawić, że wzrost aktywności tej samej dawki można mnożyć razy trzy!

Life Clinic

Z kolei gdy mamy do czynienia z pacjentem, który walczy np. z nawrotem choroby onkologicznej, a jego organizm jest już mocno osłabiony przebytym leczeniem – onkotermia może wesprzeć chorego w przygotowaniu się do kolejnego procesu leczenia w postaci chemio- czy radioterapii. To kolejny dowód na uniwersalność tej metody oraz niezwykle szeroki wachlarz zastosowań w zależności od sytuacji konkretnego pacjenta.

Onkotermia w Life Clinic w Katowicach. Jak pomagamy?

W naszej katowickiej klinice do dyspozycji pacjentów jest urządzenie Oncotherm 3010, czyli najnowocześniejsze tego typu w Polsce. Zastosowane w nim rozwiązania nie są dla chorego kłopotliwe, a jednocześnie są dostosowane do różnych typów nowotworów i różnych lokalizacji. Co jednak najważniejsze: zabieg NIE BOLI, a po 1,5- godzinnej sesji pacjent może wrócić do domu.

LOGO

https://life-clinic.pl/

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sprawdź jakie badania warto wykonać by sprawdzić swój organizm i skorzystaj z promocji

Badania dla zdrowia! Skorzystaj z promocji!

Ile powinny wynosić raty kredytu hipotecznego, aby nie wpływały zbyt negatywnie na budżet miesięczny kredytobiorcy?

Ile powinny wynosić raty kredytu hipotecznego?

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Wiosenne przeziębienie – jak sobie z nim radzić?

Wiosenne przeziębienie – jak sobie z nim radzić?

Kredyt dla marynarza – sprawdź, czy to możliwe!

Kredyt dla marynarza – sprawdź, czy to możliwe!

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty