OIOM w chorzowskim szpitalu dziecięcym wznawia działalność!

Znaleźli się lekarze i od 1 listopada, po dwóch miesiącach przerwy, do pracy wróci Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w chorzowskim szpitalu dziecięcym.

Zsm

Dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie zawiesiła działalność dziecięcego OIOM-u od 1 września z powodu braku personelu. Pracujący na oddziale lekarze wypowiedzieli umowy, a szpital nie znalazł nikogo na ich miejsce. Dopiero teraz udało się zakończyć proces rekrutacji.

- Dzięki temu oddział dla najbardziej chorych dzieci i noworodków wróci do pracy 1 listopada. Pacjenci będą mogli liczyć na opiekę 6 doświadczonych lekarzy specjalistów – informuje ZSM w Chorzowie.

Na czas zawieszenia pracy oddziału – jak zapewnia ZSM w Chorzowie - najbardziej chorym pacjentom zapewniono leczenie w innych pobliskich szpitalach.

To kolejny oddział chorzowskiego szpitala dziecięcego, który przerwał działalność

To kolejny oddział chorzowskiego szpitala dziecięcego, który z powodu braku lekarzy musiał zawiesić działalność. W ubiegłym roku taka sytuacja miała miejsce na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Po tym jak ordynator oddziału przeszła na emeryturę, 1 sierpnia 2019 r. zawieszono jego działalność na trzy miesiące, a udało się wznowić jego działalność dopiero w grudniu.

ZSM w Chorzowie nadal poszukuje lekarzy specjalistów

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie nadal jednak poszukuje lekarzy specjalistów. Aktualne są m.in. oferty pracy dla pediatrów, chirurgów dziecięcych, hematologów i onkologów dziecięcych, a także dla lekarzy specjalistów na dziecięcym OIOM-ie.

fot. ZSM w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon