Ogród Japoński w Parku Śląskim już otwarty! Zobaczcie jak wygląda!

Budowa Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim rozpoczęła się ponad pół wieku temu, ale dokończono go dopiero teraz. Ma 12,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni, zróżnicowaną roślinność, kamienną ścieżkę spacerową, strumień oraz kaskadę wodną.

- Zaprojektowany jest on w stylu Tsukiyama, który łączy przyrodę i działania człowieka w asymetryczny, przepiękny i kontemplacyjny obraz. Jest to miejsce, w którym można medytować i harmonizować się z przyrodą – podkreślają w Parku Śląskim.

Pod drzewami w Ogrodzie Japońskim nasadzone zostały rododendrony, azalie, paprocie oraz funkie. Wyróżniono także charakterystyczne rośliny, jakie można spotkać w Japonii, to m.in.: różaneczniki, hortensje, kalie, magnolie Soulangeana, jodły koreańskie, krzewy pierisa, jałowców oraz irgi błyszczącej to tylko część flory, którą mogą podziwiać zwiedzający.

- Naprzeciw wodnej kaskady znajduje się nienaruszone przez ponad 50 lat przepiękne, nieregularne i majestatyczne drzewo wiśniowe – dodają w Parku Śląskim.

Ogród Japoński znajduje się obok Rosarium. Czynny jest codziennie w godzinach 8.00 – 23.00, a wejście do ogrodu jest bezpłatne.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ogród Japoński

Wkrótce otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim

Ogród Japoński

Otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim

Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 będzie na Stadionie Śląskim

Park Śląski Śniadanie na trawie

Ostatnia taka uczta w Parku Śląskim

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Chłopak

Chorzów: Akcja Lato 2021