Odwołano mecz Ruchu Chorzów!

Piłka woda

Ruch Chorzów miał dziś zagrać z Podlesianką Katowice w półfinale Puchary Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Mecz jednak odwołano ze względu na zły stan murawy, spowodowany opadami deszczu.

Gospodarzem spotkania miała być katowicka Podlesianka, ale mecz zaplanowano na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy w Chorzowie. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano bowiem, że Niebiescy pucharowe spotkania będą rozgrywać w swoim mieście.

Mecz Ruchu Chorzów odwołano z powodu złego stanu murawy

Mecz Ruchu z Podlesianką miało oglądać tylko 200 kibiców. Stadion przy ul. Lompy ma bowiem tylko 800 miejsc, a zgodnie z przepisami sanitarnym teraz może być zajęte tylko 25% widowni. Początek spotkania zaplanowano na godz. 15.30, ale ponad dwie godziny wcześniej klub z Cichej poinformował o odwołaniu meczu.

- Z uwagi na zły stan murawy, spowodowany opadami deszczu, odwołany został dzisiejszy mecz z Podlesianką Katowice w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu – podał Ruch Chorzów.

Nowego terminu spotkania jeszcze nie ustalono, ale zespoły spotkają się prawdopodobnie jeszcze w październiku. Klub z Cichej informuje, że kibice, którzy chcą zwrócić bilety, mogą się zgłosić z paragonami do Strefy Kibica.

Odwołano także drugi półfinałowy mecz Pucharu Polski

Druga półfinałowa para to Górnik 09 Mysłowice i Pogoń Imielin. Spotkanie tych drużyn także odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. Jak podaje klub z Mysłowic nowy termin meczu to 20 października.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch

Ruch Chorzów w półfinale Pucharu Polski

Ruch chorzow

Ruch Chorzów w finale Pucharu Polski!

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o awans do...

Ruch chorzow historia

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Mateusz winciersz

Ruch Chorzów osłabiony! Mateusz Winciersz przeszedł do...

Ruch chorzow klasyfikacja

Niebieska klasyfikacja. Jak wypadli piłkarze Ruchu Chorzów?

Ruch gornik

Ruch Chorzów mistrzem jesieni!