Odwołane imprezy w Chorzowie i mecz bez publiczności na Stadionie Śląskim

Polska reprezentacja zagra z Ukrainą na Stadionie Śląskim bez udziału publiczności – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Odwołano także sobotni mecz Ruchu Chorzów i kilka innych imprez w Chorzowie. Wszystko z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.

Stadion slaski

Biało-czerwoni zagrają na Stadionie Śląskim bez wsparcia kibiców

Biało-czerwoni zagrają w Kotle Czarownic 31 marca – niestety bez wsparcia kibiców. PZPN poinformował, że dwa najbliższe mecze towarzyskie polskiej reprezentacji – we Wrocławiu i w Chorzowie - obędę się przy pustych trybunach. Wszyscy kibice, którzy kupili już bilety na te spotkania otrzymają zwrot pieniędzy.

- Mając na uwadze potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu i Ukrainą w Chorzowie bez udziału publiczności – czytamy w komunikacie PZPN.

Odwołano sobotni mecz Ruchu Chorzów...

W lokalnej piłce nożnej odwołano sobotni mecz Ruchu Chorzów z Rekordem Bielsko-Biała. Cała 19. kolejka III ligi została przełożona na inny termin.

- Taką decyzję podjęła Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych – informuje klub z Cichej.

...i charytatywny mecz siatkówki

Chorzowski magistrat poinformował, że odwołany został także, zaplanowany na 25 marca, charytatywny mecz siatkówki pomiędzy Rada Miasta Chorzów a Młodzieżową Radą Miasta Chorzów. Przełożony został także 12. Chorzowski Festiwal Nauki, który miał się odbywać w dniach 23-27 marca. Nowe terminy obu wydarzeń mają zostać podane w najbliższych dniach.

- Wszystkie te działania podejmowane są zapobiegawczo, z troski o zdrowie mieszkańców Chorzowa i województwa śląskiego – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Zamknięto Uniwersytet Śląski, Teatr Rozrywki i Skansen

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią koronawirusa rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dziś, 11 marca, zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach uczelni. Co obejmuje m.in. znajdujące się w Chorzowie Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Jak informowaliśmy już wczoraj wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia odwołał także Teatr Rozrywki, a chorzowski Skansen został zamknięty dla zwiedzających.

AKTUALIZACJA

Urząd Miasta Chorzów poinformował, że w naszym mieście odwołano wszystkie, nawet niemasowe imprezy, wydarzenia i koncerty, które skupiają ludzi. Oznacza to, że zamknięte dla publiczności będą wszystkie miejskie instytucje, takie jak: domy kultury, baseny czy hale sportowe. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku zamknięte będą także wszystkie szkoły, przedszkole i żłobki na terenie Chorzowa, ale już od jutra nie będą tam prowadzone zajęcia edukacyjne.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon