Odprawa, emerytura i pensja – wszystko dla wiceprezydent Roleder

Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa, została odwołana ze stanowiska pod koniec grudnia ubiegłego roku, po czym na początku stycznia… powołaną ją na to samo stanowisko. W międzyczasie przeszła na emeryturę i odebrała odprawę.
Mroleder


W zarządzeniach prezydenta Andrzeja Kotali opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej wszystko wygląda normalnie. Pierwsze, z 23 grudnia 2019 r., dotyczy odwołania Marioli Roleder ze stanowiska zastępcy prezydenta Chorzowa z dniem 28 grudnia 2019 r. Drugie, z 2 stycznia 2020 r., o powołaniu tego dnia Marioli Roleder na stanowisko zastępcy prezydenta Chorzowa.

Mariola Roleder przeszła na emeryturę...

Wydaje się dziwne? Co wydarzyło się w ciągu tych pięciu dni? Wiceprezydent Roleder przeszła na emeryturę, do czego po kilkudziesięciu latach pracy miała prawo. Miała także prawo do odprawy emerytalnej, w wysokości trzykrotnego miesięcznego wynagrodzenia. Dlaczego więc Mariola Roleder znów pełni funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa?

...i wróciła na stanowisko zastępcy prezydenta Chorzowa

- Dotychczasowa współpraca, duże doświadczenie i wiele podjętych przez panią Roleder obowiązków, skłoniły prezydenta do ponownego powołania Marioli Roleder na stanowisko wiceprezydenta – informował w komunikacie nadesłanym do mediów Kamil Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu.

Teraz Mariola Roleder ma odprawę, emeryturę i pensję wiceprezydenta. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem. Tylko gdzie w tym wszystkim są dobre obyczaje i odpowiedzialność urzędnika, który jest utrzymywany z podatków mieszkańców Chorzowa?

fot. FB/WawroRolederMariola

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów?

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów

Premier Morawiecki da pieniądze na stadion Ruchu Chorzów?

Mateusz Morawiecki

Kolejny nabór do Polskiego Ładu. 20 mld zł dla samorządów

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Chorzowa

Wybor

Sondaż exit poll: Andrzej Duda 50,4%, Rafał...

Um

CBA na tropie afery w Magistracie?