Odprawa, emerytura i pensja – wszystko dla wiceprezydent Roleder

Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa, została odwołana ze stanowiska pod koniec grudnia ubiegłego roku, po czym na początku stycznia… powołaną ją na to samo stanowisko. W międzyczasie przeszła na emeryturę i odebrała odprawę.
Mroleder


W zarządzeniach prezydenta Andrzeja Kotali opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej wszystko wygląda normalnie. Pierwsze, z 23 grudnia 2019 r., dotyczy odwołania Marioli Roleder ze stanowiska zastępcy prezydenta Chorzowa z dniem 28 grudnia 2019 r. Drugie, z 2 stycznia 2020 r., o powołaniu tego dnia Marioli Roleder na stanowisko zastępcy prezydenta Chorzowa.

Mariola Roleder przeszła na emeryturę...

Wydaje się dziwne? Co wydarzyło się w ciągu tych pięciu dni? Wiceprezydent Roleder przeszła na emeryturę, do czego po kilkudziesięciu latach pracy miała prawo. Miała także prawo do odprawy emerytalnej, w wysokości trzykrotnego miesięcznego wynagrodzenia. Dlaczego więc Mariola Roleder znów pełni funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa?

...i wróciła na stanowisko zastępcy prezydenta Chorzowa

- Dotychczasowa współpraca, duże doświadczenie i wiele podjętych przez panią Roleder obowiązków, skłoniły prezydenta do ponownego powołania Marioli Roleder na stanowisko wiceprezydenta – informował w komunikacie nadesłanym do mediów Kamil Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu.

Teraz Mariola Roleder ma odprawę, emeryturę i pensję wiceprezydenta. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem. Tylko gdzie w tym wszystkim są dobre obyczaje i odpowiedzialność urzędnika, który jest utrzymywany z podatków mieszkańców Chorzowa?

fot. FB/WawroRolederMariola

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon