Odmrożenie sportu od poniedziałku, 19 kwietnia. Jakie obiekty w Chorzowie będą czynne?

Chorzow padel

W najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., wchodzą w życie nowe przepisy związane z pandemicznymi obostrzeniami. Rząd przedłużył większość restrykcji o kolejny tydzień, ale wraca możliwość uprawiania sportu w obiektach na świeżym powietrzu. W Chorzowie otwarte zostaną cztery z nich należące do MORiS-u.

Działalność większości obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Dla pozostałych zamknięte będą nadal m.in. siłownie, kluby fitness czy baseny. Od 19 kwietnia rząd dopuszcza jednak uprawianie sportu w obiektach na świeżym powietrzu, z limitem do 25 osób. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie wznawia więc działalność czterech swoich obiektów:

  • Orlików przy ul. Kościuszki oraz ul. 3-go Maja
  • kortu do padla przy ul. Katowickiej 6
  • bieżni i korony stadionu przy ul. Lompy

Na obiektach chorzowskiego MORiS-u obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, takie jak: zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa do momentu wejścia na boisko.

- Ze względu na konieczność dezynfekcji boiska po każdym wynajęciu, każda rezerwacja zostanie skrócona o 15 minut (przy rezerwacji na 1godz. – 45 minut na korcie, przy 1godz. 30min – 1godz. 15min itd.) - dodaje MORiS.

Na Orliku przy ul. Kościuszki wracają także plenerowe zajęcia fitness. Pierwsze zaplanowano na poniedziałek, 19 kwietnia, o godz. 17.30 i 18.30. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną odwołane i przeprowadzone w formie online.

fot. FB/MORiS Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: