Odmrożenie sportu od poniedziałku, 19 kwietnia. Jakie obiekty w Chorzowie będą czynne?

W najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., wchodzą w życie nowe przepisy związane z pandemicznymi obostrzeniami. Rząd przedłużył większość restrykcji o kolejny tydzień, ale wraca możliwość uprawiania sportu w obiektach na świeżym powietrzu. W Chorzowie otwarte zostaną cztery z nich należące do MORiS-u.

Chorzow padel

Działalność większości obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Dla pozostałych zamknięte będą nadal m.in. siłownie, kluby fitness czy baseny. Od 19 kwietnia rząd dopuszcza jednak uprawianie sportu w obiektach na świeżym powietrzu, z limitem do 25 osób. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie wznawia więc działalność czterech swoich obiektów:

  • Orlików przy ul. Kościuszki oraz ul. 3-go Maja
  • kortu do padla przy ul. Katowickiej 6
  • bieżni i korony stadionu przy ul. Lompy

Na obiektach chorzowskiego MORiS-u obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, takie jak: zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa do momentu wejścia na boisko.

- Ze względu na konieczność dezynfekcji boiska po każdym wynajęciu, każda rezerwacja zostanie skrócona o 15 minut (przy rezerwacji na 1godz. – 45 minut na korcie, przy 1godz. 30min – 1godz. 15min itd.) - dodaje MORiS.

Na Orliku przy ul. Kościuszki wracają także plenerowe zajęcia fitness. Pierwsze zaplanowano na poniedziałek, 19 kwietnia, o godz. 17.30 i 18.30. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną odwołane i przeprowadzone w formie online.

fot. FB/MORiS Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon