Odmrażanie kultury. Plenerowe koncerty w Starochorzowskim Domu Kultury

W połowie maja zostanie zluzowana część pandemicznych obostrzeń, z czego zamierza skorzystać Starochorzowski Dom Kultury. W swoich ogrodach zaplanował dwa plenerowe koncerty. Kto wystąpi?

Fresco

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami od 15 maja na świeżym powietrzu będą mogły działać m.in. kina czy teatry, przy maksymalnym 50-procentowym obłożeniu. W związku z tym Starochorzowskim Dom Kultury znajdujący się przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie organizuje w swojej Ogrodowej Strefie Kultury dwa koncerty.

Podróż muzycznym wehikułem czasu

W czwartek, 25 maja 2021 r., o godz. 19.00 w Starochorzowskim Domu Kultury wystąpi zespół wokalny Fresco i – jak zapewniają organizatorzy – będzie to podróż muzycznym wehikułem czasu.

- Zajrzymy m.in. do klasyki wieku XX, zabawimy w kolorowych latach 70-tych, rockowych 80-tych, odświeżymy milenijne hity, a także te, które całkiem niedawno gościły na listach przebojów polskich stacji radiowych – zapowiada zespół Fresco.

Koncert będzie także okazją do zaprezentowania nowych członków zespołu.

Kamil Franczak na Dzień Matki

Kolejny koncert w ramach Ogrodowej Strefy Kultury w środę, 26 maja 2021 r., o godz. 18.00. Z okazji Dnia Matki wystąpi Kamil Franczak, artysta dobrze znany ze sceny chorzowskiego Teatru Rozrywki, z którym związany jest już prawie od 10 lat.

- W tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Matki Kamil Franczak chce wyśpiewać jak najwięcej dźwięków z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego oraz Marka Grechuty. A tym samym zrobić najpiękniejszy prezent dla naszych mam, jaki może dać tak znakomity artysta. Kamilowi na instrumentach klawiszowych towarzyszyć będzie Radosław Michalik – czytamy na stronie SDK.

Wcześniej w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury odbędzie się inauguracja MAMY KLUB (o którym pisaliśmy TUTAJ).

fot. SDK

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon