Obchody Święta Niepodległości w Chorzowie. Uroczysty przemarsz ulicami miasta

Jak co roku Urząd Miasta w Chorzowie zadbał o uroczyste obchody Święta Niepodległości 11 Listopada. Oprócz przemarszu ulicami miasta mieszkańcy mogą wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na Stadionie Śląskim.

Swieto niepodleglosci na stadionie slaskim

Obchody Święta Niepodległości w Chorzowie rozpoczną się 10 listopada. O godzinie 16:45 dojdzie do przegrupowania pododdziałów, orkiestry, pocztów sztandarowych Garnizonu Śląskiego. O godzinie 17 dowódca garnizonu złoży meldunek. W ramach wydarzenia odegrany zostanie hymn, salwa honorowa, a kwiaty zostaną złożone pod obeliskiem upamiętniającym powstańców śląskich. Uczestnicy capstrzyku zobaczą także defiladę i usłyszą pieśni patriotyczne w wykonaniu orkiestry wojskowej z Bytomia. Na godzinę 18 przewidziano poczęstunek wojskową grochówką.

Miejskie obchody Święta Niepodległości

W piątek, 11 listopada o godzinie 9 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele św. Barbary. Po zakończeniu eucharystii uczestnicy wezmą udział w przemarszu ulicami 3 Maja oraz Katowicką. Jak poinformował rzecznik prasowy UM - Tomasz Breguła, w przemarszu wezmą udział: delegacja z urzędu miasta, harcerze przedstawiciele szkół, instytucji państwowych, policji, Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz straży pożarnej.

Pochód z kościoła ruszy w kierunku pomnika Powstańca Śląskiego, gdzie o 10:15 zostanie podniesiona flaga i odśpiewany będzie hymn państwowy oraz Rota. Chorzowska policja prosi kierowców o wzmożoną czujność w trakcie wydarzeń - w związku z przemarszem na drogach wystąpią krótkotrwałe utrudnienia. Przemarsz (w roku ubiegłym brało w nim udział około 200 osób) będą zabezpieczać policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz straż miejska.

Impreza na Stadionie Śląskim

O godzinie 13 na Stadionie Śląskim odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu. Po przemówieniach dojdzie do przelotu samolotów wojskowych nad stadionem. Na obiekcie pojawią się orkiestry oraz oddziały mundurowe, które zaprezentują swój sprzęt. Dla uczestników wydarzenia została przygotowana oprawa muzyczna. Na scenie o godzinie 17 wystąpi Zakopower.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Big Band Śląski

Premiera płyty Big Bandu Śląskiego w Teatrze Rozrywki

Soliści z Chorzowa z nagrodami GRAND PRIX

Zdolni artyści z nagrodami GRAND PRIX

Kazimierz Kutz

To już 3 lata bez Kutza. To on stworzył śląską mitologię

Chorzów Vinyl Festival 2021

Chorzów Vinyl Festival 2021 już za tydzień!

Muzeum hutnictwa chorzow

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie już czeka na otwarcie

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Maszyny z wystawy stałej.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie poszukuje byłych hutników