O czym należy pamiętać, wybierając materac dla pary?

Remont sypialni pomału dobiega końca. Zatem jest to chyba odpowiedni moment, aby lokatorzy zaczęli się rozglądać za nowym łóżkiem, zwłaszcza wygodnym materacem. Przecież to właśnie on, ma ogromny wpływ na komfort w trakcie snu, jak i wypoczynku. I tu pojawia się problem. Nie każda para lubi spać w tych samych warunkach i co więcej, nie każda może. Zatem jak połączyć ich wspólne oczekiwania i znaleźć materac idealny? Szczegóły poniżej.

Czy podwójny materac to dobry wybór?

Niestety, nie każda para może sobie pozwolić na podwójny materac. Dlaczego? Z powodu zbyt dużej różnicy wagi. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch pojedynczych materacy. Na całe szczęście wiele sklepów branżowych oferuje nowatorskie rozwiązania, które pozwolą złączyć dwa materace w taki sposób, aby wyglądały jak jedna, spójna całość. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie sprawdzi się również u osób o zupełnie odmiennych preferencjach powierzchni do spania.

Materac piankowy czy sprężony?

Dobre pytanie. Wiele par rozglądających się za nowym materacem, zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie materac piankowy czy sprężynowy. Cóż, z pewnością modele piankowe wyróżnia punktowa elastyczność. Co to właściwie oznacza w praktyce? A no, modele wykonane z pianki lateksowej lub termoelastycznej odpowiadają punktowo na ludzkie ciało. Zatem sfera spania jednego użytkownika, nie będzie wpływać na sferę drugiego i odwrotnie. Osoby decydujące się na materace piankowe, powinny również zadbać o optymalną cyrkulację materaca. W efekcie taka powierzchnia spania może nie tylko samodzielnie oddychać, ale i pozbywać się potencjalnej wilgoci.

A może jednak materac sprężynowy?

Dlaczego nie! Pary, które rozważają zakup materaca sprężynowego, powinny zdecydować się na model kieszeniowy. To właśnie ten rodzaj materaca minimalizuje ruch jednego użytkownika na komfort drugiego. Jak to możliwe? Oczywiście poprzez autonomiczny nacisk sprężyn (umieszczonych w osobnych kieszeniach) na powierzchnię. Taka funkcja materaca sprawdza się zwłaszcza u par, które często zmieniają pozycje podczas snu lub gdy mają zupełnie różny przedział wypoczynku.

Wybór odpowiedniego materaca, to gwarancja dobrego snu!
Salon Dr Materac w Katowicach zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park
al. Walentego Roździeńskiego 191
40-314 Katowice
Tel.: 575 222 570
e-mail: katowice@drmaterac.pl
Pn-Pt: 10-19
Sobota: 10-18

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon