Nowy tom Zeszytów Chorzowskich już w sprzedaży

Do sprzedaży trafił nowy tom „Zeszytów Chorzowskich” wydawanych przez Muzeum w Chorzowie. Co znajdziemy w tegorocznym numerze tego naukowego czasopisma?

Zeszyty chorzowskie

„Zeszyty Chorzowskie” to jedna z publikacji Działu Wydawniczego chorzowskiego muzeum. W tym roku, pod redakcją Jacka Kurka i Janusza Makrosza, wydano już 20. tom czasopisma. Znajdziemy tam m.in. teksty „Nowe źródła do historii „Ruchu” Chorzów. Wokół setnej rocznicy powstania klubu” autorstwa Andrzeja Godoja, „Maciejkowice w średniowieczu. Przyczynek do dziejów miejscowości” Przemysława Noparlika czy „Chorzów. W poszukiwaniu tożsamości miasta” Jacka Kurka. Na stronie internetowej Muzeum w Chorzowie dostępne są streszczenia głównych tekstów w wersji audio.

- Podkreślono zmieniającą się na przestrzeni lat specyfikę Chorzowa. Oto średniowieczna wieś, po wiekach obok powstaje przemysłowe miasto, które wieś tą włącza, ponadto inne sąsiednie miejscowości. A kiedy przemysł przestaje tu być dominantą, staje się przestrzenią pamięci. Przypominając jednocześnie o dawnych i niuansach, które sprawiają, że przez cały czas trwania miasto zmieniało się, a wraz z nim jego mieszkańcy – można posłuchać o tekście Jacka Kurka.

Nowy tom „Zeszytów Chorzowskich” można kupić w siedzibie Muzeum w Chorzowie, przy ul. Powstańców 25.

fot. FB/Muzeum w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Teatr rozrywki szekspir

Wszystkie dzieła Szekspira… na scenie Teatru...

Muzeum chorzow wystawa

Pierwsza wystawa Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa

Helaine vis

Odmrażanie koncertów. W Chorzowie zagra Helaine...

Gitarzysta

Odwołano European Blues Challenge 2021

Teatr rozrywki chorzow

Teatr Rozrywki wraca na scenę! Co w repertuarze?

Teatr rozrywki zmusicali

Teatr Rozrywki online: Nowy cykl #zMusicali

Budowa mcdonalds

Nowy McDonald’s w Chorzowie. Ruszyła budowa...