Nowy sprzęt od WOŚP w chorzowskim szpitalu

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzymał nowy sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To aparat USG do badań dzieci.

Aparat USG od WOŚP w ZSM w Chorzowie

Ufundowany przez WOŚP aparat USG do badań dzieci został przekazany przez firmę KOSMED, która przeprowadziła już pierwsze szkolenia pracowników ZSM w Chorzowie.

- Sprzęt najwyższej klasy wyposażony jest w cztery dedykowane głowice. Dzięki temu w chorzowskim szpitalu zwiększy się spektrum badań USG z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych – informuje Kamil Nowak, rzecznik prasowy ZSM w Chorzowie.

Pierwsze badania na nowym sprzęcie zostały już przeprowadzone. Do ultrasonografu dołączono dodatkowo specjalistyczny podgrzewacz do żelu, dzięki czemu wzrośnie jakość i komfort badań USG dzieci.

To kolejny sprzęt od WOŚP, jaki trafił do chorzowskiego szpitala. Ostatnio fundacja przekazała m.in. 30 regulowanych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, w ramach pomocy w zwalczaniu Covid-19. Wcześniej do ZSM trafił wart ok. 5 mln zł rezonans magnetyczny, który pozwala na sprawne diagnozowanie nawet najmłodszych pacjentów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon