Nowy sprzęt od WOŚP w chorzowskim szpitalu

Aparat USG od WOŚP w ZSM w Chorzowie

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzymał nowy sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To aparat USG do badań dzieci.

Ufundowany przez WOŚP aparat USG do badań dzieci został przekazany przez firmę KOSMED, która przeprowadziła już pierwsze szkolenia pracowników ZSM w Chorzowie.

- Sprzęt najwyższej klasy wyposażony jest w cztery dedykowane głowice. Dzięki temu w chorzowskim szpitalu zwiększy się spektrum badań USG z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych – informuje Kamil Nowak, rzecznik prasowy ZSM w Chorzowie.

Pierwsze badania na nowym sprzęcie zostały już przeprowadzone. Do ultrasonografu dołączono dodatkowo specjalistyczny podgrzewacz do żelu, dzięki czemu wzrośnie jakość i komfort badań USG dzieci.

To kolejny sprzęt od WOŚP, jaki trafił do chorzowskiego szpitala. Ostatnio fundacja przekazała m.in. 30 regulowanych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, w ramach pomocy w zwalczaniu Covid-19. Wcześniej do ZSM trafił wart ok. 5 mln zł rezonans magnetyczny, który pozwala na sprawne diagnozowanie nawet najmłodszych pacjentów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Certyfikat dla onkologii

Oddział onkologii dziecięcej z certyfikatem

Chorzow odpady komunalne

W Chorzowie sprawdzą kto segreguje odpady, a kto tylko...

Osiedle

Osiedle przy Parku Śląskim? Decyzja w rękach chorzowskich...

Jarmark

W Chorzowie nie będzie Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Brass band

Siedem projektów z Chorzowa! Znamy wyniki II edycji...

Oszust

Zatrzymano fałszywego policjanta, który oszukał...

Td P

W środę rusza Tour de Pologne. W Chorzowie będą...