Nowy punkt wymazowy w Chorzowie. Stanął przy tężni solankowej

O najbliższego czwartku, 10 lutego 2022 r., przy tężni solankowej na Placu Hutników w Chorzowie będzie działał punkt wymazowy. Badanie w kierunku wirusa SARS-CoV-2 można będzie zrobić bez umawiania wizyty – wystarczy aktualne skierowanie na wymaz.

fot. UM Chorzów
Chorzów punkt wymazowy przy tężni

Punkt wymazowy przy tężni solankowej na Placu Hutników to drugie miejsce w Chorzowie, gdzie będą przeprowadzana badania w kierunku SARS-CoV-2. Zacznie działać od czwartku, 10 lutego 2022 r. Będzie czynny przez cały tydzień w godzinach 12.00 – 18.00.

- Wystarczy mieć aktualne skierowanie na wymaz i bez wcześniejszego umawiania się zrobić badanie – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Kolejny chorzowski punkt wymazowy zlokalizowany jest na terenie Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Kontener ustawiony jest w pobliżu wejścia od ul. Pułaskiego i od poniedziałku, 7 lutego, czynny jest przez cały tydzień w godzinach 8.00 – 14.00. - W punktach na terenie miasta Chorzów nie ma możliwości podjazdu samochodem. Przypominam, że nie są to punkty typu drive-thrue. Konieczne jest podejście do kontenera wymazowego – dodają urzędnicy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon