Nowy McDonald’s w Chorzowie. Ruszyła budowa lokalu przy DTŚ

W Chorzowie rozpoczęła się budowa kolejnej restauracji McDonald’s. Trzeci lokal amerykańskiej sieci powstaje znów przy Drogowej Trasie Średnicowej, ale tym razem tuż przy granicy ze Świętochłowicami.

Budowa mcdonalds

Chorzów był jednym z pierwszych miast w regionie, w którym pojawił się McDonald’s. Przez ponad dwie dekady działał przy ul. Wolności, ale w 2014 roku został zamknięty. Teraz w naszym mieście są dwa lokale tej amerykańskiej sieci – przy ul. Katowickiej 118 na trasie do Bytomia oraz przy Drogowej Trasie Średnicowej na wylocie w stronę Katowic.

Gdzie w Chorzowie powstaje nowy McDonald’s?

Wkrótce w Chorzowie działać będzie trzeci McDonald’s. Firma już w ubiegłym roku potwierdziła jego lokalizację, a teraz rozpoczęły się prace budowlane.

- Nadal widzimy (…) potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa. Nie będzie to jednak centralna lokalizacja. Obiekt powstanie przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej i granicy ze Świętochłowicami – dla portalu miasto.pro mówiła we wrześniu 2020 r. Patrycja Pazio z McDonald’s Polska.

Będzie konkurencja dla MAX Premium Burgers

Teren pod nowy lokal amerykańskiej sieci ma blisko 3,8 tys. m² powierzchni i znajduje się przy rondzie obok DTŚ. Po drugiej stronie ronda, już na terenie Świętochłowic przy ul. Żołnierskiej 33, działa MAX Premium Burgers. Restauracja szwedzkiej sieci fastfood została uruchomiona pod koniec 2018 roku i wówczas był to dopiero trzeci taki lokal w Polsce. Teraz będzie miała konkurencję, a wielbiciele burgerów znacznie większy wybór.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon