Nowy komendant chorzowskiej policji. Dotychczasowy przeszedł na emeryturę

Po niespełna 29 latach służby Komendant Miejski Policji w Chorzowie, insp. dr Grzegorza Matuszek, przeszedł na emeryturę. Pożegnano go uroczyście w piątek, 5 kwietnia 2024 r. Zastąpił go mł. insp. Grzegorz Kasprzyk.

Insp. dr Grzegorz Matuszek urodził się w październiku 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim. Służbę w Policji rozpoczął 20 września 1995 roku jako aplikant w Posterunku I Policji w Żorach. Kierownictwo nad chorzowskim garnizonem policji objął 20 kwietnia 2020 roku.

- Komendanta można scharakteryzować jako dowódcę z ogromną wiedzą i doświadczeniem, człowieka zaangażowanego w służbę i realizującego swoje obowiązki na najwyższym poziomie, dla którego zawsze priorytetem było bezpieczeństwo mieszkańców Chorzowa. Tym, co szczególnie zapada w pamięć to dbałość o dobrą atmosferę w pracy, swoich funkcjonariuszy, jak i pracowników cywilnych, oraz szacunek dla drugiego człowieka – podkreślają w chorzowskiej komendzie policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta mł. insp. Grzegorzowi Kasprzykowi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon