Nowy klub partnerski Ruchu Chorzów

Niebiescy nawiązali współpracę z kolejnym klubem piłkarskim. To LKS Wisła Wielka, klub z ponad 70-letnią tradycją.

Ruch lks

LKS Wisła Wielka został założony w 1950 roku. Obecnie – jak mówi Łukasz Pietryja, prezes klubu – skupia się na rozwoju dzieci i młodzieży. LKS szkoli łącznie 125 dzieci w 11 grupach treningowych. Większość uczestniczy w rozgrywkach ligowych czy turniejach.

– Współpraca z Ruchem to dla nas fantastyczna sprawa. Z jednej strony wpisuje się ona bardzo mocno w klimat kibicowski naszego rejonu. Tutaj Ruch zawsze miał wielu fanów, prężnie działających. Nasza uzdolniona młodzież, w momencie, gdy trzeba będzie wykonać krok na przód, będzie mieć szansę na dalszy rozwój dzięki tej umowie partnerskiej - mówi Łukasz Pietryja, prezes LKS Wisła Wielka.

Piłkarze z Wisły Wielkiej zagrają na Cichej?

Współpraca obejmie m.in. szkolenie piłkarzy – będzie to wspólna analiza programów czy staże trenerskie. Zawodnicy z Wisły Wielkiej będą monitorowani przez Ruch Chorzów, a prezes klubu liczy, że w przyszłości będą mieli szansę zagrać w barwach Niebieskich.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy kolejnego partnera. Jak w każdym innym przypadku, jestem przekonany, że korzyści będą obopólne. Będziemy współpracować na polu systemu szkolenia, trenerów LKS-u zapraszamy na staże i warsztaty. Liczymy, że wyróżniający się zawodnicy z Wisły Wielkiej trafią w przyszłości na Cichą – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Umowa z LKS Wisła Wielka to dla Ruchu Chorzów element rozwijającego się programu klubów partnerskich. Niedawno klub z Cichej podpisał podobne porozumienia z klubami ze Świętochłowic – Śląskiem oraz Naprzodem Lipiny.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon