Nowy dwukierunkowy wagon dla Tramwajów Śląskich przeszedł testy homologacyjne

W połowie kwietnia firma Modertrans Poznań zakończyła budowę pierwszego dwukierunkowego wagonu dla spółki Tramwaje Śląskie. Tramwaj przeszedł już testy homologacyjne i po uzyskaniu świadectwa może wyjechać na tory.

Mod1

Pierwsze jednokierunkowe wagony Moderus po uzyskaniu świadectwa homologacyjnego trafiły już do Katowic, gdzie trwa procedura odbiorowa. Teraz poznańska firma przygotowała pierwszy z dwóch dwukierunkowych tramwajów z tej samej serii. Ten wagon również musi uzyskać świadectwo homologacji, więc po zakończeniu produkcji przetransportowany został do zajezdni tramwajowej w Poznaniu.

Dwukierunkowy tramwaj z serii Moderus przeszedł testy w Poznaniu

– Między 23 kwietnia a 1 maja wagon przechodził serie dynamicznych uruchomień poszczególnych systemów a następnie badania homologacyjne. Jak poinformował nas producent, ta faza procedury zakończyła się i teraz Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Pojazdów Szynowych "Tabor" w Poznaniu opracowuje raport z badań – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Później komplet dokumentacji złożony zostanie do Transportowego Dozoru Technicznego, który w Polsce jest organem uprawnionym do wydawania świadectwa homologacji dla tramwajów. Po jego uzyskaniu wagon będzie mógł zostać przetransportowany do zajezdni w Katowicach. Produkcja drugiego z zamówionych wagonów dwukierunkowych trwa, a gotowe wagony jednokierunkowe po kolei docierają z Wielkopolski na Górny Śląsk.

fot. Tramwaje Śląskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....