Nowoczesność w Kolejach Śląskich. Za bilet w pociągu można teraz zapłacić kartą i BLIKiem

Dobra wiadomość dla pasażerów Kolei Śląskich. Drużyny konduktorskie spółki zostały wyposażone w terminale płatnicze i teraz w pociągu za bilet można zapłacić kartą lub BLIKiem.

Koleje Śląskie
Koleje slaskie

Konduktorzy śląskiego przewoźnika kolejowego zostali wyposażeni w blisko 300 terminali płatniczych. To znaczy, że teraz można szybko i sprawnie kupić bilet w pociągu, nawet gdy brakuje gotówki.

– Wchodzimy w nowoczesność i co najważniejsze można też płacić za bilety słynnym blikiem. Myślę, że jest to ogromne udogodnienie dla pasażerów. Każdy z nas miał taką sytuację, że pędził na pociąg i w ostatniej chwili próbował kupić bilet, a nie zawsze gotówka jest pod ręką – mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Terminale płatnicze będą na wszystkich liniach Kolei Śląskich

W terminale płatnicze będą wyposażone drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenia z powodzeniem przeszły fazy testów i nie powinno być problemów z zasięgiem.

- Bardzo się cieszymy, że mimo tego trudnego okresu możemy się rozwijać. Możemy iść do przodu i spełniać oczekiwania pasażerów. Terminal jest nowoczesny i innowacyjny - działa przy dwóch kartach SIM, więc z zasięgiem nie powinno być problemu – zapewnia Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Jak zapewniają Koleje Śląskie nie będzie obowiązywać tzw. kwota minimalna.

fot. Koleje Śląskie/Flickr

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....