Nowi mieszkańcy Parku Śląskiego. To 12 jeży po rekonwalescencji. Zwierzęta dostały własne domki

Dwanaście jeży po rekonwalescencji wróciło do natury. Wypuszczono je na wolność w Parku Śląskim, a na dobry start zwierzęta dostały własne domki.

Większość jeży wypuszczonych w Parku Ślaskim spędziło zimę w ośrodku rehabilitacyjnym w Radlinie, który wspiera firma Tauron. Rekonwalescencję przechodziło tam dziesięć zwierząt, ale dwa z nich nie są jeszcze w pełni sprawne i musiały tam pozostać. Kolejnymi czterema jeżami opiekowała się dr Magdalena Balcarek z przychodni weterynaryjnej Szwarc&Sobik w Rybniku.

– Park Śląski to świetne miejsce dla jeży. Jest tu wszystko, czego potrzebują. Są łąki, krzewy, zarośla i nieskończone zasoby pokarmowe. Cieszymy się, że Tauron ratuje te zwierzęta, które my gościnnie przyjmiemy. W mniej uczęszczane rejony parku trafią specjalne domki, które stanowią świetne schronienie dla tych sympatycznych ssaków – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Chore jeże nie przetrwałyby zimy bez ludzkiej pomocy

Jeże przy wsparciu Taurona od lat ratuje Piotr Gleńsk. To pracownik firmy, który prowadzi kameralny ośrodek rehabilitacyjny dla tych zwierząt we własnym domu. To właśnie pod jego opieką całą jesień i zimę przebywało 10 małych i chorych jeży, które bez ludzkiej pomocy nie przetrwałyby zimy.

- Zielony Zwrot Taurona to wysokonakładowe inwestycje w fotowoltaikę, energetykę wiatrową, ale także konkretne działania w województwach dolnośląskim, opolskim, ślaskim i małopolskim. Pomagamy bocianom i jeżom. Dzięki nam dotychczas ponad siedemdziesiąt jeży w dobrej formie wróciło na łono przyrody. Cieszą uratowane zwierzęta, cieszy powszechna sympatia z jaką te zwierzęta są traktowane. Z powodzeniem można dziś nazwać je ambasadorami Zielonego Zwrotu – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Paulina Cius Górska nowa dyrektor skansenu w Chorzowie

Chorzowski skansen ma nowego dyrektora

Polska flaga

Dzień Flagi w Parku Śląskim

Chorzów zoo pantery śnieżne

Venla i Lohlan - nowe pantery śnieżne w chorzowskim zoo

Pies

Wybieg dla psów w Parku Śląskim będzie zmodernizowany?

Pies spacer

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z...