Nowe zwierzęta w chorzowskim zoo

W ostatnich dniach chorzowskie zoo wzbogaciło się o nowe zwierzęta. W stadzie jeleni milu narodziła się nowa łania, a z innych ogrodów zoologicznych przyjechała lwica i samiec kudu wielkiego.

Chorzow zoo lwica

O nowej łani, która narodziła się w stadzie jeleni milu pisaliśmy kilka dni temu, ale to nie koniec zmian w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Do Chorzowa przyjechały także zwierzęta z innych ogrodów.

Pierwsze z nich to lwica Anoona, która dołączyła do Kaasai i Bolska. Anoona – jak informuje chorzowskie zoo - urodziła się 29 grudnia 2017 r. w czeskim Brnie i była jedną z dwojga młodych urodzonych w miocie. Do Chorzowa przyjechała w połowie lutego tego roku i początkowo przebywała w osobnym kotniku i stopniowo poznawała nowe otoczenie.

Anoona świetnie odnalazła się w Chorzowie

- Mimo początkowego zagubienia Anoona świetnie odnalazła się w nowym miejscu, a Kaasai i Bolek w pełni ją zaakceptowali. Dziś lwy mieszkają już razem i żyją w pełnej zgodzie. Anka, jak czasami pieszczotliwie nazywają ja opiekunowie, jest bardzo pogodna i towarzyska - świetnie dogaduje się z drugą samicą, która wykazuje się względem niej dużą cierpliwością i wyrozumiałością – informują pracownicy chorzowskiego zoo.

Anoonę łatwo rozpoznać – tłumaczą Śląskim Ogrodzie Zoologicznym – ze względu na swój młody wiek, ma widoczne cętki i jest wyraźnie szczuplejsza od starszej od siebie Kaasai. Do Polski trafił także brat Anoony, Akashingu, który zamieszkał w zoo w Zamościu.

Do stada kudu wielkich w Chorzowie dołączył nowy samiec

Do stada kudu wielkich w chorzowskim zoo dołączył także nowy samiec, który przyjechał z zoo w Zlinie na Morawach, w Republice Czeskiej. Zwierzęta te w naturze występują m.in. na afrykańskich sawannach i są jednymi z największych antylop – w kłębie osiągają od 100 do 150 cm. Rogi zaś występują jedynie u samców.

fot. FB/Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon