Nowe zasady wejścia na stadion Ruchu Chorzów. Co się zmieniło?

Podczas ostatniego meczu przy Cichej 6 na stadion próbowały wejść nieuprawnione osoby – poinformował Ruch Chorzów. W związku z tym klub wprowadza nowe zasady wejścia na trybuny, które będą obowiązywać od meczu z Wigrami Suwałki.

Ruch Chorzów

Przed meczem z Chojniczanką Chojnice, który rozegrany został 3 września 2021 r., na stadion Ruchu Chorzów próbowały wejść osoby bez biletu. Pracownicy klubu zauważyli kilka takich prób i sposobów.

- Klub zdaje sobie sprawę z obecnego stanu infrastruktury oraz narzędzi, jakimi dysponuje. Nie usprawiedliwia to jednak w żaden sposób prób oszukiwania Ruchu i jego kibiców. Jest to zachowanie nieakceptowalne nawet w jednostkowych przypadkach – czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów.

Jakie zasady będą obowiązywać przy wejściu na stadion Ruchu Chorzów?

W związku z sytuacją podczas ostatniego spotkania Ruchu Chorzów, przy Cichej 6 będą obowiązywać nowe zasady wejścia na stadion. Wprowadzone zostaną od najbliższego meczu domowego z Wigrami Suwałki, który zaplanowano na 18 września 2021 r.:

  • każdy kibic będzie musiał posiadać ze sobą ważny dokument potwierdzający jego tożsamość (dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną/studencką)
  • każdy kibic będzie musiał posiadać ze sobą kartę kibica oraz potwierdzenie zakupu. W formie papierowej (wydrukowanej przez punkt stacjonarny lub samodzielnie przy zakupie online) albo elektronicznej (np. w telefonie)
  • w przypadku zakupu biletu bez karty kibica, wymagane będzie posiadanie wydruku, będącego dowodem nabycia wejściówki
  • w przypadku posiadania karnetu, również wymagane będzie posiadanie wydruku, będącego dowodem nabycia karnetu

Bez tych dokumentów nikt nie wejdzie na stadion w dniu meczowym. Żeby ułatwić kibicom przejście przez ten nowy proces, od strony al. Bojowników o Wolność i Demokrację uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym będzie można zgłaszać problemy z wejściem na trybuny. Nie będzie tam prowadzonej sprzedaży biletów, ale będzie można poprosić o wydruk potwierdzenia zakupu wejściówki.

- Mając na uwadze nowe zasady wchodzenia na trybuny, klub ponawia apel o wcześniejsze przyjście na stadion, co pozwala rozładować kolejki. Finalnie skorzystają więc na tym wszyscy fani (...) Bramy stadionu otwierane będą już na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem – informuje klub.

Przy Cichej 6 podkreślają, że nowe zasady są niezbędne, by Ruch Chorzów nie był narażany na straty i przepraszają za wynikające z tego utrudnienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon