Nowe zasady wejścia na stadion Ruchu Chorzów. Co się zmieniło?

Podczas ostatniego meczu przy Cichej 6 na stadion próbowały wejść nieuprawnione osoby – poinformował Ruch Chorzów. W związku z tym klub wprowadza nowe zasady wejścia na trybuny, które będą obowiązywać od meczu z Wigrami Suwałki.

Ruch Chorzów

Przed meczem z Chojniczanką Chojnice, który rozegrany został 3 września 2021 r., na stadion Ruchu Chorzów próbowały wejść osoby bez biletu. Pracownicy klubu zauważyli kilka takich prób i sposobów.

- Klub zdaje sobie sprawę z obecnego stanu infrastruktury oraz narzędzi, jakimi dysponuje. Nie usprawiedliwia to jednak w żaden sposób prób oszukiwania Ruchu i jego kibiców. Jest to zachowanie nieakceptowalne nawet w jednostkowych przypadkach – czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów.

Jakie zasady będą obowiązywać przy wejściu na stadion Ruchu Chorzów?

W związku z sytuacją podczas ostatniego spotkania Ruchu Chorzów, przy Cichej 6 będą obowiązywać nowe zasady wejścia na stadion. Wprowadzone zostaną od najbliższego meczu domowego z Wigrami Suwałki, który zaplanowano na 18 września 2021 r.:

  • każdy kibic będzie musiał posiadać ze sobą ważny dokument potwierdzający jego tożsamość (dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną/studencką)
  • każdy kibic będzie musiał posiadać ze sobą kartę kibica oraz potwierdzenie zakupu. W formie papierowej (wydrukowanej przez punkt stacjonarny lub samodzielnie przy zakupie online) albo elektronicznej (np. w telefonie)
  • w przypadku zakupu biletu bez karty kibica, wymagane będzie posiadanie wydruku, będącego dowodem nabycia wejściówki
  • w przypadku posiadania karnetu, również wymagane będzie posiadanie wydruku, będącego dowodem nabycia karnetu

Bez tych dokumentów nikt nie wejdzie na stadion w dniu meczowym. Żeby ułatwić kibicom przejście przez ten nowy proces, od strony al. Bojowników o Wolność i Demokrację uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym będzie można zgłaszać problemy z wejściem na trybuny. Nie będzie tam prowadzonej sprzedaży biletów, ale będzie można poprosić o wydruk potwierdzenia zakupu wejściówki.

- Mając na uwadze nowe zasady wchodzenia na trybuny, klub ponawia apel o wcześniejsze przyjście na stadion, co pozwala rozładować kolejki. Finalnie skorzystają więc na tym wszyscy fani (...) Bramy stadionu otwierane będą już na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem – informuje klub.

Przy Cichej 6 podkreślają, że nowe zasady są niezbędne, by Ruch Chorzów nie był narażany na straty i przepraszają za wynikające z tego utrudnienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów kibice

Kibice Ruchu Chorzów pokazali moc!

Demonstracja kibiców Ruchu Chorzów

Świeczka zgasła. Wkurzeni kibice przyszli przed Urząd Miasta

Stadion im. Michała Grażyńskiego

Stadion Ruchu im. Grażyńskiego. To była tylko propaganda!

Ruch Chorzów Strefa Legend

Strefa Legend na Cichej

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Strefa Kibica przy Cichej

Nowa Strefa Kibiców na stadionie Ruchu Chorzów

KKS Kalisz Ruch Chorzów

Ruch Chorzów nadal bez porażki. Niebiescy wygrali w Kaliszu