Nowe trasy zwiedzania na Stadionie Śląskim

Z okazji oddania 64. rocznicy otwarcia Stadionu Śląskiego wprowadzono nowe trasy zwiedzania tego legendarnego obiektu. Teraz nawet w krótkim czasie można zajrzeć w zakamarki chorzowskiej areny.

Stadions1

Wielki piłkarskie widowiska, żużlowe mistrzostwo Jerzego Szczakiela, biegowy rekord świata Ireny Szewińskiej czy legendarne koncerty – Stadion Śląski to legendarna arena, którą teraz można zwiedzać na trzy sposoby.

- Bardzo zależy nam na tym, aby Kocioł Czarownic poznać mogło jak najwięcej osób. Zarówno sam obiekt, jak i jego bogatą historię. Z okazji rocznicy uroczystego otwarcia postanowiliśmy zmodernizować nasze zwiedzanie. Dlatego też wprowadzamy trzy warianty dostępnych tras, aby każdy, niezależnie od ilości posiadanego czasu, mógł nas odwiedzić – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Stadion Śląski można zwiedzać na trzy sposoby

Najkrótsza trasa zwiedzania obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA oraz przejście tunelem zawodniczym wprost na murawę stadionu. Średnia poszerzona jest o wizytę w loży VIP oraz w galerii. Najdłuższa trasa to także wizyta w specjalnie przygotowanych z okazji 64. rocznicy salach - muzealnej oraz kinowej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową. Dodatkowo dostępny jest punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie.

Co można zobaczyć w Sali Muzealnej Stadionu Śląskiego?

W Sali Muzealnej Stadionu Śląskiego można zobaczyć m.in. metalowy odlew przedstawiający stadion z lat 60. ubiegłego wieku, makietę obecnego obiektu czy oryginalny kombinezon Krzysztofa Cegielskiego z Grand Prix Europy na żużlu z 2003 roku.

- Nie mógłbym też nie wspomnieć o własnoręcznie uszytej piłce Gerarda Cieślika, czy księdze pamiątkowej z autografem legendarnego Pelégo. Zresztą w naszych zbiorach mamy też autograf Micka Jaggera czy zapis nut „Rapsodii Śląskiej” skomponowanej przez Jana A. P. Kaczmarka – dodaje prezes stadionu.

Kiedy można zwiedzać Stadion Śląski?

Zwiedzanie Stadionu Śląskiego dostępne jest codziennie. Od poniedziałku do piątku trasa krótka dostępna jest w godzinach: 9:00, 9:30 oraz 14:00, trasa średnia o 15:00 oraz o 16:00, a trasa długa o 10:00 i 12:00. W soboty i niedziele natomiast trasa krótka działa o 14:00 oraz o 14:30 i 17:30, trasa średnia w godzinach 15:30 i 16:30, a trasa długa również o 10:00 i 12:00. Dodatkowo w godzinach działania obiektu, codziennie od godziny 7:00 do 21:00, samodzielnie można wejść na punkt widokowy znajdujący się na wysokości 26 metrów licząc od bieżni lekkoatletycznej Kotła Czarownic.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....