Nowe tramwaje wyjadą na tory

Tramwaje Śląskie zamówiły dziesięć nowych wagonów, które będą jeździć m.in. przez Chorzów. Pierwszy z nich jest już gotowy i – jak zapewnia spółka – jest wygodny i funkcjonalny.

Bana1

Spółka Tramwaje Śląskie blisko dwa lata temu zamówiła w firmie Modertrans Poznań dziesięć nowych wagonów jednoczłonowych. Pierwszy jest już gotowy, teraz przechodzi testy homologacyjne. Produkcja kolejnych jest realizowana zgodnie z planem.

- Podczas niedawnej wizyty w fabryce w Biskupicach Wielkopolskich, Prezes Zarządu naszej Spółki osobiście mógł się przyjrzeć zarówno pierwszemu, już niemal gotowemu wagonowi, jak i procesowi produkcji innych tramwajów. Usłyszał również zapewnienia ze strony Zarządu firmy Modertrans, o zakończeniu produkcji i dostarczeniu na Śląsk wszystkich zamówionych tramwajów w umownym terminie tj. do końca czerwca – zapewnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Nowe tramwaje będą miały klimatyzację

Pierwszy z dziesięciu nowych wagonów do Chorzowa ma trafić już w marcu. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni być zadowoleni z nowych tramwajów.

- Wagon jest w niemal połowie niskopodłogowy, osadzony na nowoczesnych wózkach trakcyjnych. W części pasażerskiej tramwaju znalazły się m.in.: klimatyzacja, ładowarki USB, rampa ułatwiająca wjazd wózków do tramwaju, inteligentne urządzenia wizualnej i fonicznej informacji pasażerskiej, drzwi odskowo-przesuwne i wiele innych – wylicza rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Dziesięć nowych wagonów dla Tramwajów Śląskich będzie kosztować blisko 30 mln złotych.

fot. Tramwaje Śląskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon