Nowe samochody dla pacjentów szpitala dziecięcego w Chorzowie. To auta... na zdalne sterowanie

Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie trafiły trzy samochody marki Volvo. Najmłodsi pacjenci będą mogli nimi podjechać na badanie czy kontrolę, bo to… auta na zdalne sterowanie.

Mają niewielkie rozmiary, ale dla małych pacjentów są w sam raz. Trzy samochody na zdalne sterowanie trafiły do szpitala dziecięcego przy ul. Truchana 7 w Chorzowie w środę, 22 grudnia 2021 r. To prezent ufundowany przez autoryzowanych dilerów Volvo Euro-Kas z Katowic i Auto Boss z Chorzowa.

- To element naszej akcji mikołajkowo-świątecznej. Mamy nadzieję, że te samochodziki umilą czas pobytu dzieci w szpitalu i dają trochę uśmiechu na ich twarzach - mówi Marzena Wolnicka, kierownik działu sprzedaży Euro-Kas Katowice.

W chorzowskim szpitalu mają już pomysły na ich wykorzystanie - Samochodzikami będzie można chociażby "podwozić" małych pacjentów na badania lekarskie czy też po prostu umilić czas wolny – tłumaczą. To oczywiście zależy od rodzaju schorzenia i wieku pacjenta, bo te samochody mają określone wymiary i ładowność. - Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej - tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon