Nowe osiedle w Chorzowie powstanie za niespełna rok

Kompleks sześciu kameralnych budynków, pod nazwą Osiedle Kościuszki, w centrum Chorzowa, zaledwie kilkaset metrów od głównej arterii miasta, ul. Katowickiej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego, dystansuje inne inwestycje mieszkaniowe w Chorzowie pod względem lokalizacji, nowoczesności i designu.

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to wyjątkowa architektura, ciekawy układ budynków, przyjazna i wygodna przestrzeń dla mieszkańców, sporo wolnej przestrzeni i starannie wytyczone alejki z wszechobecną zielenią i oświetleniem oraz osiedlowy plac zabaw. I przede wszystkim duży wybór funkcjonalnych, jasnych, z dużymi przeszkleniami i balkonami bądź tarasami mieszkań. W pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły i liczne sklepy: Żabka, Carrefour, Tesco, Auchan, Lidl, Hipermarket Aldi, Rossman, Kaufland, Dom Towarowy Junior, apteka, salony usługowe, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc, w których można odpocząć lub spędzić aktywnie czas, Parku Śląskiego, Skateboard Parku, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.

Osiedle Kościuszki Wizualizacja

„Osiedle Kościuszki to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Znajduje się w centrum miasta, a zarazem w spokojnej okolicy. Atutem, poza lokalizacją, jest wysoki standard mieszkań. Takie lokale drożeją najbardziej i są szczególnie odporne na rynkowe wahania” mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

W Osiedlu Kościuszki powstanie 256 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach: jednopokojowych - od 26 do 32 m kw., dwupokojowych - od 35 do 48 m kw., trzypokojowych - od 50 do 54 m kw. i czteropokojowych - od 65 do 82 m kw. Wszystkie z dużymi balkonami o pow. od 4 do 8 m kw., niektóre z tarasami od 10 do 15 m kw. lub ogródkami do nawet 60 m kw. Mieszkańcy będą mieli komórki lokatorskie i, co ważne z uwagi na brak dostępnej przestrzeni do parkowania w ciasnej zabudowie miejskiej, wystarczającą liczbę miejsc dla samochodów: w garażach - 316 miejsc postojowych i dodatkowe 70 na parkingu naziemnym.

Osiedle Kościuszki Budowa

Tutaj będzie San Francisco…

Budowa rośnie w szybkim tempie. Gdy znikną z najbliższego otoczenia, przeznaczone do rozbiórki nieliczne stare budynki, Osiedle Kościuszki będzie jednym z atrakcyjniejszych miejsc do mieszkania na mapie Chorzowa. Prace realizowane są przez PORR S.A., generalnego wykonawcę z wieloletnim doświadczeniem i o wysokich kompetencjach. Termin zakończenia to maj 2023.

Osiedle Kościuszki to kolejna, po Osiedlu Nowe Tysiąclecie, inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction w Metropolii Silesia. Deweloper ma na swoim koncie prawie 34,4 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach. Realizację projektu deweloperskiego w Chorzowie J.W. Construction rozpoczął w czerwcu tego roku.

Osiedle Kościuszki wizualizacja

Oferta mieszkań kurczy się

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast aglomeracji śląskiej, a potrzeby mieszkaniowe ciągle nie są zaspokojone. Przed pandemią, gdy ceny mieszkań sięgnęły historycznych wyżyn, eksperci spodziewali się korekty w dół. Nic takiego nie nastąpiło ani wtedy, ani nawet w czasach koronawirusa. Według danych udostępnionych przez serwis Otodom.pl ceny mieszkań w kwietniu br. były, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wyższe o blisko 60 proc.

- Zakup nieruchomości to zawsze najlepszy sposób na ochronę naszego kapitału. Kredyt, zaciągnięty dziś spłacać zaczniemy de facto za rok, bo tyle jeszcze potrwa budowa osiedla. Wtedy takich ofert już nie będzie. Obniżki cen są mało prawdopodobne, bo wielu deweloperów nie rozpoczyna nowych inwestycji z racji niepewnej sytuacji na rynku. Średnia cena mieszkań w Chorzowie, w ofercie portalu nieruchomości Rynekpierwotny.pl, wynosi obecnie 7.936 zł za m. kw. W Osiedlu Kościuszki trzypokojowe mieszkanie z balkonem kosztuje od 7.650 zł za m kw. - podsumowuje Małgorzata Ostrowska.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon