Nowa siłownia pod chmurką przy Amelungu cieszy się popularnością

Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród sportowców i amatorów. Są darmowe, dostępne dla wszystkich, często usytuowane w pięknych okolicznościach przyrody.

Nowopowstałe miejsce do trenowania, zdecydowanie jest jednym z lepiej położonych w mieście. Znajduje się przy stawie Amelung, w sąsiedztwie popularnego w tym miejscu placu zabaw. Wykonując ćwiczenia, możemy więc podziwiać poprzemysłowe akweny i okoliczną, dosyć bogatą faunę i florę.

Z ruchem za pan brat

Na Amelungu, zarówno w ciągu dnia jak i po zachodzie słońca - w każdą pogodę spotkać można sportowców. Biegacze, rowerzyści, uprawiający jogę czy inne zajęcia na trawie. Dzięki stworzeniu nowoczesnej siłowni, wszyscy entuzjaści zdrowego stylu życia będą mogli urozmaicić swoje treningi na łonie natury. Atutem siłowni jest rozłożenie wszystkich dostępnych opcji do ćwiczeń tuż obok siebie. W przypadku wielu innych tego typu miejsc, ze sprzętu na sprzęt trzeba się przenieść, nawet kilka metrów dalej.

Obiekt wzbudza zainteresowanie

To nowość w tym miejscu. Sąsiaduje z remontowanym właśnie placem zabaw, na którym pojawiły się nowe, pastelowe elementy, jednak nie jest on jeszcze wykończony (brakuje np. huśtawek), więc pozostaje zamknięty. Oczywiście nie stanowi to przeszkody dla niektórych nieodpowiedzialnych rodziców, którzy mimo ogrodzenia terenu, z pełną swobodą wpuszczają tam dzieci.

Nowa siłownia pod chmurką, w sobotę, 31 lipca - przeżywała prawdziwe oblężenie. Niestety, nie brakowało na niej małych dzieci, dla których sprzęt nie jest przeznaczony... Warto pamiętać, że powstające przy takich miejscach regulaminy, mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Pierwszym punktem zasad widniejących przy obiekcie jest wzrost powyżej 140 cm.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon