Nowa kultura na Starym. Ostanie dni na złożenie wniosku w konkursie

Masz pomysł na kulturalny projekt w Chorzowie Starym lub Maciejkowicach? Zgłoś się do Starochorzowskiego Domu Kultury, który organizuje konkurs „Nowa kultura na Starym”.

Nks

Konkurs „Nowa kultura na Starym” realizowany jest w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020 finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Dzięki temu można zrealizować marzenia i pomysły na kulturę w Chorzowie Starym i Maciejkowicach,

- Preferowane będą w szczególności działania podkreślające wyjątkowy charakter Chorzowa Starego i Maciejkowic, jako dzielnic z tradycjami rolniczymi, związane z ekologią wydarzenia międzypokoleniowe oraz projekty łączące nowe media z tradycjami i tożsamością lokalną – informuje Starochochorzowski Dom Kultury.

Kto może złożyć projekt w konkursie „Nowa kultura na Starym”?

Projekt w konkursie mogą składać osoby powyżej 16 roku życia, zarówno mieszkańcy Chorzowa, jaki i osoby spoza naszego miasta, które chcą zrealizować projekt dla społeczności lokalnej Chorzowa Starego i Maciejkowic oraz grupy nieformalne i organizacje pozarządowe.

Termin zgłoszeń mija 10 sierpnia. Trzeba wypełnić wniosek dostępny na stronie sdk.org.pl i dostarczyć go do Starochorzowskiego Domu Kultury. Można to zrobić osobiście od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, drogą pocztową na adres Starochorzowskiego Domu Kultury, ul. Siemianowicka 59, 41-503 Chorzów lub mailowo na adres: joannabw@chck.pl.

Oficjalne ogłoszenie wybranych inicjatyw nastąpi 17 sierpnia na stronie www.sdk.org.pl/DK+. Wybrane pomysły będą realizowane w terminie od 1.09.2020 – 15.11.2020.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Darmowy koncert w Parku Śląskim W Ogrodzie Japońskim wystąpi Phillip Bracken

Darmowy koncert w Ogrodzie Japońskim w Parku Śląskim

Teatr Rozrywki Jesus Christ Superstar

Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki

Chorzów w trzech wymiarach

Chorzów w trzech wymiarach

Józef Skrzek o Andrzeju Urnym: Jak go pierwszy raz zobaczyłem, pomyślałem: „Chop gro jak Hendrix”

Józef Skrzek o Andrzeju Urnym: „Scena Andrzeja wyzwała”

E book

Darmowy dostęp do e-booków w chorzowskiej bibliotece

Zakonnica w przebraniu

Złote Maski 2020: Nominacje dla artystów Teatru...

Muzeum chorzow

Muzeum w Chorzowie czynne także w weekendy