Nowa kultura na Starym. Ostanie dni na złożenie wniosku w konkursie

Masz pomysł na kulturalny projekt w Chorzowie Starym lub Maciejkowicach? Zgłoś się do Starochorzowskiego Domu Kultury, który organizuje konkurs „Nowa kultura na Starym”.

Nks

Konkurs „Nowa kultura na Starym” realizowany jest w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020 finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Dzięki temu można zrealizować marzenia i pomysły na kulturę w Chorzowie Starym i Maciejkowicach,

- Preferowane będą w szczególności działania podkreślające wyjątkowy charakter Chorzowa Starego i Maciejkowic, jako dzielnic z tradycjami rolniczymi, związane z ekologią wydarzenia międzypokoleniowe oraz projekty łączące nowe media z tradycjami i tożsamością lokalną – informuje Starochochorzowski Dom Kultury.

Kto może złożyć projekt w konkursie „Nowa kultura na Starym”?

Projekt w konkursie mogą składać osoby powyżej 16 roku życia, zarówno mieszkańcy Chorzowa, jaki i osoby spoza naszego miasta, które chcą zrealizować projekt dla społeczności lokalnej Chorzowa Starego i Maciejkowic oraz grupy nieformalne i organizacje pozarządowe.

Termin zgłoszeń mija 10 sierpnia. Trzeba wypełnić wniosek dostępny na stronie sdk.org.pl i dostarczyć go do Starochorzowskiego Domu Kultury. Można to zrobić osobiście od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, drogą pocztową na adres Starochorzowskiego Domu Kultury, ul. Siemianowicka 59, 41-503 Chorzów lub mailowo na adres: joannabw@chck.pl.

Oficjalne ogłoszenie wybranych inicjatyw nastąpi 17 sierpnia na stronie www.sdk.org.pl/DK+. Wybrane pomysły będą realizowane w terminie od 1.09.2020 – 15.11.2020.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rammstein na Stadionie Śląskim

Rammstein wraca na Stadion Śląski

Bluestracje 2022

Bluestracje 2022 i Gala Blues Top 2021

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim

Książkomat

W Maciejkowicach książki dostępne są całą dobę

Obywatel Jazz

Obywatel Jazz na Rynku w Chorzowie

Teatr rozrywki zmusicali

Teatr Rozrywki online: Nowy cykl #zMusicali

Skansen

Skansen w Chorzowie znów otwarty dla zwiedzających