Nowa inwestycja w Parku Śląskim. Co pojawi się przy stawie Przystań?

Park Śląski
Bulwary przy stawie Przystań

Zarząd Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie podpisał umowę ze spółką APIS Polska i partnerem konsorcjum. Przedsiębiorstwa podjęło się wybudowania nowej infrastruktury.

Bulwary przy stawie Przystań 

Park Śląski cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Niebawem pojawi się jeszcze jeden powód, by odwiedzić to wyjątkowe miejsce. 5 listopada zawarto umowę dotyczącą realizacji zdania „Bulwary przy stawie Przystań”. Czego możemy się spodziewać?

- Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, oświetleniem i monitoringiem, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Poza tym wyremontowane zostaną schody, murki kamienne i balustrady oraz zamontowane zostaną nowe meble - wyliczają przedstawiciele Parku Śląskiego.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Goście będą mogli skorzystać z wielkiej szachownicy z płyt kamiennych i zagrać w szachy figurami o wysokości nawet jednego metra. 

Całość inwestycji kosztuje 2.562.792,73 zł brutto. Prace zrealizują APIS Polska sp. z o.o. (lider konsorcjum) oraz APIS Jadwiga Oziębło (partner konsorcjum).

- Zadanie dofinansowane jest w ramach projektu miejskiego „Modernizacja Parku Śląskiego”, realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013- dodają w WPKiW.

Wizualizację efektu końcowego prac można zobaczyć w galerii zdjęć.

Bulwary przy stawie Przystań

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park slaski kanal regatowy

Park Śląski: Kanał Regatowy bez wody

Park Śląski wodny plac zabaw

W Parku Śląskim powstanie wodny plac zabaw

Festiwal kolorow

Festiwal Kolorów 2021 w Parku Śląskim

Elka

Park Śląski Elka. Cennik i harmonogram kursowania oraz...

Survival race kids

Park Śląski: Survival Race Kids – biegi z przeszkodami...

Park slaski perkoz

Park Śląski: Perkoz powrócił do Ogrodu Bylinowego

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny otwarcia i...