Nocny pożar na Irysie w Chorzowie. Spłonęły dwa samochody

Dziś w nocy doszło do pożaru na Osiedlu Irys w Chorzowie. Straż pożarna dostała wezwanie do płonącego kontenera na śmieci, a na miejscu okazało się, że palą się także samochody znajdujące się w pobliżu.

Chorzowska Straż Pożarna dostała wezwanie do pożaru na Osiedlu Irys tuż przed godziną 1.00 w nocy. Zgłoszenie dotyczyło palącego się kontenera na śmieci. Po kilku minutach na ul. Księcia Władysława Opolskiego były już dwa zastępy straży pożarnej i okazało się, że palą się także samochody zaparkowane obok wiaty śmietnikowej.

- Pożar się mocno rozwinął. Dwa samochody zostały całkiem spalone, a dwa kolejne uszkodzone przez ogień – mówi kpt. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Nocny pożar na Osiedlu Irys to było podpalenie?

Postępowanie w sprawie nocnego pożaru na Osiedlu Irys prowadzi chorzowska policja.

- Skupiamy się na ustaleni sprawcy lub sprawców, którzy mogą mieć związek z podpaleniem. Choć na razie nie wykluczamy także samoistnego zapalenia kontenera – podkreśla mł. asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

W pożarze nikt nie został poszkodowany, ale straty mogą być bardzo wysokie. Akcja gaśnicza, w której brało udział 10 strażaków, zakończyła się po godzinie.

fot. KM PSP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Podpalacz

Chorzów: Poszukiwani sprawcy podpalenia na...

Straz pozarna

Chorzów: Potężny wybuch w zakładach Messer. Są...

Gaz ogien piecyk

Uwaga czad! 83-latek z Chorzowa zatruł się...

Zakaz stadionowy

Wtargnął na murawę i dostał zakaz stadionowy

Karta rowerowa egazmin

Egzaminy na kartę rowerową w Chorzowie

Policja

Szukała go niemiecka policja, a zatrzymali...

Policja auto

Chorzów: Kierowca zatrzymany bez prawka...