Nocna opieka lekarska dla dzieci z Chorzowa w nowej lokalizacji

Od dziś, 1 lipca, w Chorzowie nocna i świąteczna opieka lekarska dla dzieci będzie świadczona w szpitalu dziecięcym przy ul. Truchana 7.

Stetoskop

Do tej pory w nocy, weekendy i święta dzieci były przyjmowana w tym samym miejscu co dorośli, czyli w poradniach przyszpitalnych na ul. Strzelców Bytomskich. Teraz rodzice z dziećmi, które wymagają konsultacji lekarskiej poza godzinami pracy przychodni, muszą się zgłosić do szpitala dziecięcego przy ul. Truchana 7, w budynku B1. Zmianę wymusiły przepisy, zgodnie z którymi przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym musi się znajdować punkt nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

Kiedy można korzystać z nocnej opieki zdrowotnej?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna świadczona jest od poniedziałki do piątku w godzinach 18.00 - 8.00 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Z takiej opieki można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a zastosowane środki domowe i leki bez recepty nie przynoszą poprawy. W przypadku objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowi należy się zgłosić na szpitalną izbę przyjęć.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....