Nocna eskapada ulicami Chorzowa zakończona w areszcie. Kierowca był pijany

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. W momencie kiedy mężczyzna opuścił szybę, mundurowi wyczuli alkohol. Okazało się, że to dopiero początek problemów kierowcy.

Policja

Uwagę chorzowskich mundurowych zwrócił kierujący osobowym volkswagenem, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął się nietypowo zachowywać. Gdy policjanci podeszli do auta od razu wyczuli woń alkoholu, badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych.

Jednak policjanci jeszcze nie wiedzieli z kim mają do czynienia. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że kierujący samochodem 40-letni mieszkaniec Katowic ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli marihuanę. Ponadto badanie kierującego na urządzeniu Drug-Read, jednoznacznie pokazało, że prowadził on swój samochód, będąc pod wpływem marihuany. Nocna eskapada ulicami Chorzowa skończyła się dla kierowcy w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Pijani kierowcy na ulicach Chorzowa

Policjanci z Chorzowa informują, że w ciągu ostatnich dni zatrzymano 5 kierowców pod wpływem alkoholu i 3 pod wpływem substancji psychoatkywnych. Uwadze mundurowych nie uszła też kierująca hulajnogą, która jechała po spożyciu alkoholu. Jazdę zakończyła z mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony w postaci wykroczenia lub przestępstwa, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. W myśl prawa, wyróżnić można 2 poziomy stężenia alkoholu, tj. stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości, kolejno traktowane jako wykroczenie oraz przestępstwo. Wykroczenie zgodnie z art. 87 Ustawy Kodeks Wykroczeń ujawnione zostaje u kierowców, którzy w 1 dm3 wydychanego powietrza mają od 0,1 do 0,25 mg alkoholu, jest to stan po spożyciu. W przypadku art. 178a Ustawy Kodeks Karny, kierowca przekraczając 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza jest w stanie nietrzeźwości i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Podobne konsekwencje czekają kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem narkotyków. Jak pokazują ostatnie zatrzymania, niestety ci drudzy zdarzają się coraz częściej – przypominają policjanci.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon