„Nikt się nie położy przed Ruchem, żeby dać awansować bez problemu”. Prezes Seweryn Siemianowski o końcówce sezonu

Ruch Chorzów zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do Ekstraklasy, ale do końca sezonu 1. ligi zostało jeszcze sześć kolejek. Niebieskich czekają m.in. derbowe spotkania z GKS-em Katowice i GKS-em Tychy. - Taryfy ulgowej w żadnym meczu nie będzie, a szczególnie w derbach – mówi prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski. Dodaje jednak, że awans jest „w granicach możliwości”.

fot. Ruch Chorzów
Nikt się nie położy przed Ruchem żeby dać awansować bez problemu Prezes Seweryn Siemianowski o końcówce sezonu

Do Ekstraklasy bezpośrednio awansują tylko dwie pierwsze drużyny z 1. ligi. Kolejne cztery będą o awans walczyły w barażach. Na sześć kolejek przed końcem sezonu Ruch Chorzów ma 50 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem jest ŁKS Łódź, z 56 punktami. Niebieskim depczą jednak po piętach: Wisła Kraków (48 punktów), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (48 punktów), Puszcza Niepołomice (47 punktów) i Arka Gdynia (43 punkty).

Prezes Ruchu Chorzów: Cel jest w granicach naszych możliwości

Końcówka sezonu wydaje się być ułożona pod Niebieskich. W sześciu spotkaniach tylko raz Ruch Chorzów zmierzy się z drużyną z czołówki tabeli. Będzie to mecz z Arką Gydnia (13 maja 2023 r.), która obecnie jest na 6. miejscu.

- Teoretycznie mamy łatwo, ale Puszcza Niepołomice też ma korzystny układ. Cel jest w granicach naszych możliwości, ale są takie „mecze pułapki”, jak ten z Zagłębiem Sosnowiec. Przed nami mecz z Sandecją Nowy Sącz, która jest w tragicznym momencie i na pewno stanie na rzęsach, żeby z nami wygrać. Ten mecz będzie zacięty. Nikt się nie położy przed Ruchem, żeby oddać zwycięstwo i dać awansować bez problemu – w Rozmowie Dnia Radia Piekary mówił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Czy śląskie drużyny pomogą Ruchowi w awansie?

Dwa ostatnie mecze, które mogą zdecydować o awansie Niebieskich, to będą spotkania ze śląskimi drużynami - GKS-em Katowice (27 maja 2023 r.) GKS-em Tychy (3 czerwca 2023 r.). Ślązacy pomogą w awansie? - pytał prowadzący rozmowę, red. Marcin Zasada.

- Na pewno nie. Taryfy ulgowej w żadnym meczu nie będzie, a szczególnie w derbach – odparł prezes Ruchu Chorzów.

Dodał, że w takich derbowych spotkaniach jest trudniej, niż w meczach z innymi drużynami z podobnych miejsc w tabeli. Tym bardziej, że tak w Katowicach, jak i w Tychach mają o co walczyć. GKS Katowice ma jeszcze szansę na grę w barażach o Ekstraklasę, a GKS Tychy będzie się bronić przed spadkiem.

- Nikogo nie można lekceważyć i na pewno nas też każdy będzie chciał pokonać, bo nic lepszego dla każdego przeciwnika, jak pokonać Ruch – zaznaczył Seweryn Siemianowski.

Pytany czy awans do Ekstraklasy to będzie początek czy koniec finansowych kłopotów Ruchu Chorzów odparł, że klub „może będzie lepiej dofinansowany”. Dodał, że w przyszłym sezonie - w 1. lidze czy w Ekstraklasie – na pewno Niebiescy znów będą z najmniejszym budżetem, ale będą dzielnie walczyć.

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

Może Cię zainteresować:

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów? Kotala spotkał się z Morawieckim

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów za trzy lata Prezes klubu o spotkaniu z premierem

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion Ruchu Chorzów za trzy lata

Autor: Maciej Poloczek

28/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon