Niespodziewany sparing i… niespodziewana porażka Ruchu Chorzów

Niebiescy skrócili zgrupowanie w Nowym Targu i wrócili do Chorzowa, by rozegrać sparing z Ruchem Radzionków. Nie było to jednak udane spotkanie chorzowian.

Ruch chorzow 10

Ruch Chorzów miał rozegrać swój siódmy mecz kontrolny przed rudną wiosenną podczas zgrupowania w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Mecz zaplanowano na środę, 17 lutego, ale przeszkodziła w nim pogoda. Zmrożona płyta boiska w Nowym Targu nie nadawała się do gry i spotkanie trzeba było odwołać. Niebiescy skrócili więc zgrupowanie i wrócili do Chorzowa na sparing z Ruchem Radzionków.

Ruch Chorzów – Ruch Radzionków 1:2

W spotkaniu na Kresach, 19 lutego, lepszy okazał się jednak Ruch Radzionków. Goście objęli prowadzenie w 41. min., po strzale Andrzeja Piecucha. Po przerwie, w 71. min. drugą bramkę dla Cidrów dołożył Michał Szromek. Jedynego gola dla Niebieskich z rzutu wolnego w 83. min. zdobył Jakub Rudek.

- Gra była słaba. Zawodnicy mogą być zmęczeni, bo mocno popracowaliśmy na obozie, ale na pewno powinni lepiej się prezentować – dla TV Niebiescy mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta.

Dziś (20 lutego) o godz. 13.00 Niebiescy zmierzą się z drugoligową Garbarnią Kraków. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna na kanale YouTube Ruchu Chorzów.

https://www.youtube.com/watch?v=avEUFW7g2_s

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon