Nieprawidłowości w chorzowskim ratuszu - program Anity Gargas o prezydencie Kotali

Planowana wycinka drzew na terenach sąsiadujących z Parkiem Śląskim, zamieszanie wokół wiceprezydent Roleder czy mamienie kibiców wizją nowego stadionu Ruchu Chorzów – między innymi tymi sprawami zajęła się Anita Gargas w swoim Magazynie Śledczym na antenie TVP.

Magazyn sledczy

Dziennikarze śledczy TVP zajęli się sprawami o których pisaliśmy na chorzowski.pl

Dziennikarze śledczy TVP zajęli się m.in. sprawami, o których pisaliśmy wcześniej na naszym portalu. Przypomnieli chociażby sprawę Marioli Roleder - zastępcy prezydenta Chorzowa, która została odwołana ze stanowiska pod koniec grudnia ubiegłego roku i kilka dni później… powołana ponownie na to samo stanowisko. W międzyczasie wiceprezydent Roleder przeszła na emeryturę i odebrała odprawę w wysokości 24 tys. złotych.

O niespełnionych obietnicach prezydenta Kotali mówił m.in. redaktor naczelny chorzowski.pl

W programie Anity Gargas poruszono także sprawę budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów. Dziennikarze przypomnieli, że prezydent Andrzej Kotala wygrywał kolejne wybory obiecując jego budowę, a teraz z tych obietnic się wycofuje - winą za to obarczając rząd (o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ). W tym temacie głos zabrał także redaktor naczelny chorzowski.pl, Jerzy Filar.

- Zamieszanie wokół stadionu Ruchu Chorzów, jeśli nie można tego nazwać oszustwem wyborczym, to już na pewno na pewno sporą manipulacją wyborcami i mieszkańcami Chorzowa. Przez 10 lat kibice Ruchu byli cennym środowiskiem, które mogło pomoc prezydentowi Kotali wygrywać kolejne wybory, bo ceną ich poparcia była wizja zbudowania tego stadionu. Teraz okazuje się, że kibice już nie są kibicami, tylko kibolami, którzy próbują wymusić na prezydencie jakieś decyzje. Przecież oni oczekują od prezydenta, żeby zrealizował obietnicę, którą im składał przez 10 lat, a teraz się z tego wycofał – podkreślił Jerzy Filar.

Magazyn Śledczy Anity Gargas przypomniał również sprawę terenów zielonych, które znajdują się w historycznych granicach Parku Śląskiego. Teren, na którym kiedyś mieścił się Ośrodek Postępu Technicznego został sprzedany spółce Green Park Silesia, a chorzowski Urząd Miasta wydał zgodę na wycięcie ponad 1300 drzewa.

Muzeum Hutnictwa i tężnia w Chorzowie - czyli inwestycje, które będą jedynie generować koszty

Dziennikarze TVP poruszyli także kwestię budowy Muzeum Hutnictwa (o jego kosztach pisaliśmy TUTAJ) oraz postawienie tężni solankowej obok estakady, gdzie przebiega jedna z najbardziej ruchliwych dróg w aglomeracji.

- Ta inwestycja nie przełoży się bezpośrednio na wzrost dochodów, a wygeneruje koszty. Tutaj jest błąd polityki prezydenta, że za mało inwestujemy w tematy, które mogą wygenerować przychody w następnych latach, a za bardzo w różne inwestycje, które są może fajne PR-owo, ale nie generują dodatkowych dochodów – mówił w programie Jacek Nowak, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Anita Gargas przypomniała również o sprawie z 2007 roku, kiedy Andrzej Kotala został pozbawiony mandatu radnego. Stało się to po tym jak katowicki Sąd Apelacyjny stwierdził, że nie miał on prawa wybieralności w dniu wyborów do Rady Miasta, bo faktycznie mieszkał wtedy w Katowicach.

fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon