Nielegalny salon gier w Chorzowie Batorym jak Feniks. Policja zamknęła go ponownie

Dwa miesiące temu zamknięto nielegalny salon gier w Chorzowie Batorym. Jak się okazało nie na długo. Gdy policjanci zapukali tam ponownie znaleźli kolejne automaty do gier hazardowych.

Salon

W jednym z lokali przy ul. 16 lipca w Chorzowie Batorym dwa miesiące temu zabezpieczono cztery maszyny hazardowe bez wymaganych koncesji i nielegalny salon został zamknięty. Był to chyba bardzo dobry interes, bo niedługo później znów zaczął działać. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

- Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym odbywały się gry hazardowe. Stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 aktywne urządzenia. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu – informuje chorzowska policja.

Śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon