Nielegalny hazard przy Urzędzie Miasta Chorzów

Chorzowscy policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier. Cztery automaty do gier hazardowych znajdowały się w lokalu niedaleko Urzędu Miasta Chorzów.

Hazard

Nielegalny hazard w Chorzowie ma się całkiem dobrze. Choć policjanci co kilka tygodni informują o przejęciu nielegalnych automatów do gier, to znów pojawiają się kolejne. Na początku marca mundurowi zarekwirowali maszyny, które stały w rzekomej drogerii w Chorzowie Batorym. Tym razem nielegalny salon gier ukryty był na ul. Jagiellońskiej, niedaleko chorzowskiego Urzędu Miasta.

Policjanci z chorzowskiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zarekwirowali tam cztery automaty bez wymaganej koncesji.

- Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych – informuje chorzowska policja.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty na działalności tego salonu gier poniósł Skarb Państwa. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, wynoszące 100 tys. złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia lub obie te kary łącznie.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Drogeria hazard

Wyjątkowa drogeria w Chorzowie Batorym

Wielkanoc jajka

Wielkanoc 2021: Jarmark online w Chorzowie

Chorzow libacja

Libacja w Chorzowie. 40-latka próbowała zabić...

Pismo swiete

Chorzów: Ile kosztują lekcje religii? To spora...

Chorzow poszukiwany1

Chorzów: Poszukiwany złodziej. Kradł na terenie...

Andzej kotala briefing

Prezydent Kotala: Akcja CBŚP w Chorzowie to...

Gaz ogien piecyk

Uwaga czad! 83-latek z Chorzowa zatruł się...