Nielegalne papierosy i brak prawa jazdy, a na tym nie koniec

Prawie 22 tys. sztuk papierosów i 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy przejęli policjanci z chorzowskiej drogówki. Zatrzymani odpowiedzą za kontrabandę, ale to nie koniec problemów kierowcy.

We wtorek, 30 listopada 2021 r., na ul. Maciejkowickiej w Chorzowie policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli Volkswagena Golfa. Jechało nim dwóch mężczyzn, w w trakcie sprawdzania samochodu funkcjonariusze znaleźli 40 worków z krajanką tytoniową oraz dużą ilość papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych. Na tym jednak lista zarzutów się nie kończy.

- W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach 27-letniego kierującego okazało się, że nie ma on prawa jazdy, a test narkotykowy wykazał, że mieszkaniec Chorzowa jechał golfem pod wpływem narkotyków – informuje chorzowska policja.

Kierowca i pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już także zarzuty, a o ich losie zdecyduje są. Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon