Nielegalne papierosy i brak prawa jazdy, a na tym nie koniec

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów nielegalny tytoń

Prawie 22 tys. sztuk papierosów i 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy przejęli policjanci z chorzowskiej drogówki. Zatrzymani odpowiedzą za kontrabandę, ale to nie koniec problemów kierowcy.

We wtorek, 30 listopada 2021 r., na ul. Maciejkowickiej w Chorzowie policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli Volkswagena Golfa. Jechało nim dwóch mężczyzn, w w trakcie sprawdzania samochodu funkcjonariusze znaleźli 40 worków z krajanką tytoniową oraz dużą ilość papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych. Na tym jednak lista zarzutów się nie kończy.

- W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach 27-letniego kierującego okazało się, że nie ma on prawa jazdy, a test narkotykowy wykazał, że mieszkaniec Chorzowa jechał golfem pod wpływem narkotyków – informuje chorzowska policja.

Kierowca i pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już także zarzuty, a o ich losie zdecyduje są. Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Chorzów nielegalny tytoń

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów policja

Kierowca zachowywał się nietypowo. Miał wiele powodów

Policjanci z Chorzowa uratowali kobietę z pożaru

Uratowali kobietę z pożaru. Akcja policjantów z Chorzowa

Złodziej czekolady

Chorzowska policja poszukuje złodzieja… czekolady

Chorzów pożar w zakładzie Novichem

Pożar w firmie Novichem w Chorzowie. Jakie były przyczyny?

Chorzów złodzieje

Złodzieje wyłudzili kredyty na skradzione dokumenty

Policja

Zaginął mężczyzna z Chorzowa

Poszukiwany Łukasz Mania

Poszukiwany Łukasz Mania z Chorzowa