Niebieski walec rozjechał Miedziowych. Ósma wygrana z rzędu!

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa! Niebiescy zaliczyli w Legnicy ósme ligowe zwycięstwo z rzędu pokonując rezerwy Miedzi 3:0. Chorzowianie są liderem tabeli, ale goni ich bytomska Polonia.

Ruch chorzow

Niebiescy dominowali na boisku w Legnicy. Pierwszą bramkę dla Ruchu Chorzów zdobył w 23. minucie Tomasz Foszmańczyk. Kolejne gole padały w drugiej połowie – w 69. minucie do siatki trafił Mariusz Idzik, a w 82. minucie Michał Mokrzycki.

Łukasz Bereta: Było trudno o te bramki

- Było trudno o te bramki. Przeciwnik grał mocno agresywnie, więc cieszą na pewno te trzy punkty (…) Tym bardziej cieszy ósme zwycięstwo z rzędu i z każdym kolejnym jest trudniej. Powtarzamy sobie w szatni, że każda drużyna, która z nami będzie grała, ma jeszcze większa motywację, żeby pokazać, że z nami wygra – mówił dla TV Niebiescy Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Niebiescy przywieźli z Legnicy trzy punkty i nadal prowadzą w tabeli. Goni ich jednak Polonia Bytom, która wygrała na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała i ma o pięć punktów mniej. Kolejna jest Ślęża Wrocław, której do lidera brakuje dziesięć punktów.

Odwołano najbliższe mecze Ruchu Chorzów

Najbliższe dni dla piłkarzy Ruchu Chorzów będą nieco luźniejsze. Najpierw odwołano zaplanowany na 11 listopada finał Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Niebiescy mają grać z Ruchem Radzionków. Później spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z Pogonią Imielin. Zaplanowane na sobotę, 14 listopada, ligowe spotkanie z Pniówkiem Pawłowice przeniesiono zaś na 17 listopada.