Niebieski 1%, czyli wsparcie przyszłości Ruchu Chorzów

Ruszyła kolejna edycja akcji „Niebieski 1%”. Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i UKS Ruch Chorzów apelują o przekazanie 1 procenta z podatku na dwie szkółki piłkarskie Niebieskich.

Niebieski procent

W ubiegłym roku po raz pierwszy Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i UKS Ruch Chorzów połączyły siły i przeprowadziły wspólną akcję pod nazwą „Niebieski 1%”. Dzięki temu udało się zebrać blisko 80 tys. zł przekazanych z 1 procenta podatku (o tym na co wydano te pieniądze pisaliśmy TUTAJ)

- W tym roku również każda złotówka trafi do Przyszłości Niebieskich, albowiem środki przekazane zostaną na organizację pożytku publicznego, jaką jest UKS Ruch Chorzów i podzielone równo na obie szkółki Ruchu – czytamy na stronach szkółek.

Jak przekazać 1% podatku dla młodych piłkarzy Ruchu Chorzów?

Wsparcie młodych zawodników Ruchu Chorzów z dwóch szkółek piłkarskich nic nie kosztuje i jest bardzo proste. Wystarczy podczas rozliczania podatku za 2020 r. wpisać w odpowiednim miejscu formularza numer KRS 0000346319 (OPP: Uczniowski Klub Sportowy "Ruch" Chorzów).

- Każda pomoc finansowa pozwoli na dalsze podnoszenie poziomu szkolenia narybku Ruchu! - podkreślają piłkarskie szkółki.

Szkółki piłkarskie Niebieskich wychowały m.in. takich zawodników jak: Michał Helik, Martin Konczkowski, Kamil Lech, Mateusz Lipp czy Mateusz Winciersz.

fot. uksruchchorzow.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon