Niebieska seria trwa! Ruch Chorzów pokonał Zagłębie II Lubin!

Po trudnym meczu Ruch Chorzów wywozi z Lubina kolejne trzy punkty. To ósme z rzędu zwycięstwo Niebieskich, a za tydzień na Cichej rozegrane zostaną Najstarsze Derby Śląska.

Ruch chorzow 12

Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów 0:1

W 26. kolejce 3. grupy 3. ligi Ruch Chorzów zmierzył się z rezerwami Zagłębia Lubin. Na dolnośląskim stadionie długo pachniało remisem, ale w końcu Niebiescy znów mogą liczyć na Mariusza Idzika. W 60. minucie wykorzystał błąd obrońcy i z dystansu trafił prosto w okienko bramki Miedziowych.

- Świetnie to wykończył. Zauważył, że bramkarz jest wysunięty. Robi swoje. Jeszcze ta forma nie jest optymalna. Dużo więcej od niego oczekuję, jeśli chodzi o samą grę, ale robi robotę, strzela bramki i dzięki niemu zdobywamy cenne trzy punkty – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta (za TV Niebiescy).

Ruch Chorzów nadal liderem tabeli

Ruch Chorzów wywiózł z Lubina trzy punkty i zrobił kolejny krok do awansu. Pozostaje liderem 3. grupy 3. ligi i ma 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Polonią Bytom. W przyszłym tygodniu zespół z sąsiedniego miasta przyjedzie na Cichą, gdzie odbędą się Najstarsze Derby Śląska.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon