„Niebiescy” powalczyli o 15-letniego zawodnika. Piłkarz podpisał kontrakt na dwa lata

O nowego zawodnika Ruchu Chorzów walczyły pomiędzy sobą kluby ekstraklasy. Ostatecznie 15-letni Bartłomiej Barański podpisał dwuletni kontrakt z „Niebieskimi”.

Barański w Ruchu Chorzów

Podpisany kontrakt obowiązuje przez dwa lata, ale zakłada możliwość przedłużenia. Młody napastnik, który od teraz gra dla „Niebieskich” to 15-letni Bartłomiej Barański. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii GKS Katowice, następnie reprezentował barwy Lecha Poznań, gdzie grał w drużynach Centralnej Ligi Juniorów U17 i U18. Na swoim koncie ma także powołania do reprezentacji Polski U15 i U16.

Junior w seniorskiej drużynie

Do stabilnego rozwoju potrzebne są zmiany, dlatego zmianę klubu traktuję jako dużą szansę na rozwój moich umiejętności piłkarskich. Zdaję sobie sprawę, że wchodzę w wymagające środowisko, które będzie przede mną stawiać duże wyzwania, bo to jest piłka seniorska, a ja jestem bardzo młody. Ale jestem nastawiony na ciężką pracę i wierzę, że tym wyzwaniom sprostam. Cieszę się też, że będę mógł uczyć się od dużo bardziej doświadczonych kolegów z drużyny oraz profesjonalnej kadry trenerskiej – mówi Bartłomiej Barański. Nowy nabytek Ruchu, rozpocznie treningi z pierwszym zespołem „Niebieskich” przy Cichej.

– Bartka serdecznie witamy w Ruchu! Życzymy dalszego rozwoju umiejętności, debiutu w pierwszej drużynie „Niebieskich” i samych udanych występów z „eRką” na piersi – witają zawodnika w klubie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow erka

Ruch Chorzów awansował do 1. ligi

Bieg Wiosenny

Bieg Wiosenny ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Biało-czerwoni wracają na Stadion Śląski

Hutnik Kraków Ruch Chorzów

Ruch Chorzów przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli!

Zajęcia w wodzie w Chorzowie

Świetne zajęcia w wodzie w dwóch basenach

Piłka

Z kim zagra Ruch Chorzów w 2. lidze? Kto zostanie trenerem?

Mistrzostwa stadion slaski

Impreza na Stadionie Śląskim w końcu z...