„Niebiescy” powalczyli o 15-letniego zawodnika. Piłkarz podpisał kontrakt na dwa lata

O nowego zawodnika Ruchu Chorzów walczyły pomiędzy sobą kluby ekstraklasy. Ostatecznie 15-letni Bartłomiej Barański podpisał dwuletni kontrakt z „Niebieskimi”.

Barański w Ruchu Chorzów

Podpisany kontrakt obowiązuje przez dwa lata, ale zakłada możliwość przedłużenia. Młody napastnik, który od teraz gra dla „Niebieskich” to 15-letni Bartłomiej Barański. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii GKS Katowice, następnie reprezentował barwy Lecha Poznań, gdzie grał w drużynach Centralnej Ligi Juniorów U17 i U18. Na swoim koncie ma także powołania do reprezentacji Polski U15 i U16.

Junior w seniorskiej drużynie

Do stabilnego rozwoju potrzebne są zmiany, dlatego zmianę klubu traktuję jako dużą szansę na rozwój moich umiejętności piłkarskich. Zdaję sobie sprawę, że wchodzę w wymagające środowisko, które będzie przede mną stawiać duże wyzwania, bo to jest piłka seniorska, a ja jestem bardzo młody. Ale jestem nastawiony na ciężką pracę i wierzę, że tym wyzwaniom sprostam. Cieszę się też, że będę mógł uczyć się od dużo bardziej doświadczonych kolegów z drużyny oraz profesjonalnej kadry trenerskiej – mówi Bartłomiej Barański. Nowy nabytek Ruchu, rozpocznie treningi z pierwszym zespołem „Niebieskich” przy Cichej.

– Bartka serdecznie witamy w Ruchu! Życzymy dalszego rozwoju umiejętności, debiutu w pierwszej drużynie „Niebieskich” i samych udanych występów z „eRką” na piersi – witają zawodnika w klubie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowy stadion Ruchu Chorzów Wizualizacja

Chorzowa nie stać na nowy stadion dla Ruchu?

Chorzów turniej plażówki

Wakacyjne turnieje w Chorzowie

Olimpia Elbląg Ruch Chorzów

Niebieskim pozostały baraże

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Będą dwa spotkania reprezentacji na Stadionie Śląskim?

Stępień Siemianowski

Ruch Chorzów idzie za ciosem. Tym razem gwiazda III ligi

Ruch Chorzów Wisław Puławy

Sześć goli przy Cichej i pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Lonsko fana dla Ruchu Chorzów

Ślōnsko fana dla Ruchu Chorzów