Nie żyje Piotr Drzewiecki, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Ruchu Chorzów

Smutne wiadomości nadeszły z Cichej. Zmarł Piotr Drzewiecki, filar złotej drużyny Ruchu Chorzów z lat 70. - poinformował klub. Był jednym z najlepszych obrońców w historii Niebieskich i trzykrotnie sięgał z nimi po tytuł Mistrza Polski. Miał 71 lat.

Piotr Drzewiecki trafił do Ruchu Chorzów w wieku 12 lat. W pierwszym zespole zadebiutował 31 sierpnia 1968 r. w meczu z Wisłą Kraków. Niebiescy wygrali wtedy przy Cichej 4:1. Rok później był już podstawowym obrońcą drużyny i – jak przypominają w klubie – doszło do zdarzenie, które zaważyło na dalszej karierze Drzewieckiego. W meczu z WSK Wiedeń został brutalnie sfaulowany, a kontuzja kolana na ponad rok wykluczyła go z gry.

Piotr Drzewiecki zdobył z Ruchem Chorzów trzy tytuły Mistrza Polski

Wrócił jednak na boisko, a u trenera Michala Vicana, który trafił do Chorzowa w 1971 r., był jednym z podstawowych zawodników. Z Niebieskimi zdobył trzy tytuły mistrzowskie (1974, 1975 i 1979), a także Puchar Polski (1974). W klubie z Cichej występował do 1980 r. i zanotował 274 występy. Karierę zakończył w wieku zaledwie 30 lat.

– Skończyłem z piłką, bo kolano dawało się mocno we znaki – cytuje Drzewieckiego klubowy portal.

Został jednak na Cichej i do 1989 r. był trenerem rezerw Ruchu Chorzów. Później wyjechał do Niemiec, gdzie także zajmował się pracą szkoleniową. Zmarł 17 marca 2022 r., w wieku 71 lat.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon