Nie wszystko stracone. Pojawił się cień nadziei na awans Ruchu Chorzów

Zamieszanie w czwartej grupie III ligi może sprawić, że wicemistrzowie pozostałych grup zyskają awans do II ligi. Taką promocją nie jest zainteresowana Polonia Bytom, a to sprawia, że otworzyła się szansa przed Ruchem Chorzów.

89084029 3853905407960898 997346330172981248 n

Pewne było, że przedwczesne zakończenie sezonu w niższych ligach sprawi, że zrobi się wielki bałagan. Tak było chociażby w IV grupie III ligi. Według tabeli po 19. kolejce liderem był Hutnik Kraków, ale Lubelski ZPN postanowił przyznać awans drugiemu Motorowi Lublin.

Sprawa zrobiła się głośna na całą Polskę i trafiła do PZPN-u. Centrala postanowiła zadowolić wszystkich, więc w trybie nadzwyczajnym przyznała promocję jednej i drugiej drużynie. W ten sposób jednak rozbudziła nadzieje klubów z pozostałych trzech grup III ligi.

Skoro w IV grupie awansowały dwie drużyny, to dlaczego nie zrobić tak samo w pozostałych? Radunia Stężyca (wicelider drugiej grupy) już złożyła stosowny wniosek w tej sprawie. Możliwe, że PZPN ostatecznie awansuje do II ligi po dwa zespoły z każdej grupy. W trzeciej grupie byłaby to zatem Polonia Bytom, ale...

- Nie interesują nas rozwiązania dotyczące specuchwał, zielonych stolików. Liczy się walka sportowa, a nie prawna czy związkowa. Polonia gra w piłkę nożną i w przyszłym sezonie będziemy w nią grali w III lidze. Na to się zaprogramowaliśmy. Czasy mamy trudne, ale nawet najbardziej gorzką prawdę trzeba umieć przełknąć - komentuje w "Sporcie" prezes Polonii.

Bytomski klub mówi wprost, że pod względem finansowym oraz infrastrukturalnym nie jest gotowy na II ligę. Pandemia koronawirusa sprawiła, że teraz priorytetem jest przemodelowanie pracy klubu w taki sposób, by sprostać wymogom III ligi. Tym samym otwiera się furtka przed Ruchem Chorzów, który sezon ukończył na trzecim miejscu.

- Czekamy na rozwój wypadków i zobaczymy jak na głosy klubów zareaguje PZPN. Organizacyjnie jesteśmy gotowi na powrót na szczebel centralny. Jakiś czas temu złożyliśmy nawet wniosek licencyjny na grę w II lidze, co jest standardową procedurą w przypadku drużyn walczących o awans. Gdyby pojawiła się teraz szansa na powrót do II ligi, to byśmy z niej skorzystali - komentuje w "Dzienniku Zachodnim" Tomasz Ferens, rzecznik "Niebieskich".

Wszystko jest teraz w rękach PZPN-u, który zdecyduje, czy do II ligi wejdą po dwa zespoły z każdej grupy. Do tego czasu kibice Ruchu mogą żyć nadzieją, że uda się wrócić na szczebel centralny. To byłby niespodziewany prezent z okazji 100-lecia klubu.

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Koszulka bramkarza Ruchu Chorzów trafiła na licytację

Zamknięty basen Chorzów

Chorzowskie baseny będą nieczynne w wakacje

Ruch Chorzów pismo z Komisariatu Plebiscytowego

Odnaleziono dokument związany z powstaniem Ruchu Chorzów

Pływak w basenie

Ruszyła 7. edycja akcji „Superpływak”

Historia Ruchu Chorzów

Zaprezentowano drugą cześć „Historii Ruchu Chorzów”

Damian Kowalczyk

Ruch Chorzów wzmacnia atak! Kim jest nowy napastnik?

Szturm Śląski

Trwają zapisy na Szturm Śląski