Nie potrafili uszanować ciszy nocnej, teraz mogą trafić do więzienia

Finał ostatniego spotkania, 20-latka i 22-latek z całą pewnością zapamiętają na długo. W wyniku nocnej awantury, która rozegrała się w mieszkaniu młodzieńca, sąsiedztwo - postanowiło powiadomić policję. Po przyjeździe pod wskazany adres, zadanie funkcjonariuszy nie ograniczyło się jedynie do upomnienia w związku z nieprzestrzeganiem ciszy nocnej...

KMP w Chorzowie
Narkotyki i waga jubilerska

Do zdarzenia doszło nocą, z poniedziałku na wtorek (12-13 września 2022). Patrol otrzymał od dyżurnego informację o zgłoszeniu dotyczącym głośnej awantury w jednym z chorzowskich mieszkań. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali w lokalu dwie młode osoby.

Podczas tego typu interwencji, sama obecność policji po drugiej stronie drzwi, często mobilizuje do "zejścia z tonu". W tym wypadku, funkcjonariusze mieli spory problem, by dotrzeć do uczestników awantury i ustalić jej powód. Podczas rozmowy, w oczy mundurowych rzuciły się woreczki foliowe, pozostawione w pośpiechu na kuchennym stole. Tyle wystarczyło, by przeszukać mieszkanie 22-latka. Ujawniono 780 porcji amfetaminy, 58 gramów psychodelicznych tabletek, nabój pistoletowy, karty bankomatowe należące do różnych właścicieli, a także młynki do marihuany oraz wagi jubilerskie.

Policja zatrzymała 22-latka, który - można wnioskować - posiadanie nielegalnych substancji wziął na siebie. Młody chorzowianin trafił do aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Jego 20-letnia partnerka, z uwagi na znaczne upojenie alkoholowe została przetransportowana na izbę wytrzeźwień. Po wyjściu również będzie zobligowana do złożenia wyjaśnień w tej rozwojowej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon