Nie chciał trafić do izby wytrzeźwień, więc zaproponował łapówkę. Teraz ma problem

Alkohol, domowa awantura i… izba wytrzeźwień. Tego ostatniego chciał uniknąć 38-latek z Chorzowa. Zaproponował policjantom łapówkę i może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów zatrzymany

W miniony czwartek, 30 czerwca 2022 r., późnym wieczorem dyżurny chorzowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Policję zaalarmowała 38-letnia kobieta, której partner agresywnie się zachowywał. Na miejsce udał się patrol policji. Mężczyzna był pijany, więc mundurowi postanowili go zabrać do izby wytrzeźwień.

Zamiast do izby wytrzeźwień trafił do... policyjnego aresztu

- 38-latek, gdy tylko usłyszał, gdzie przyjdzie mu spędzić najbliższe godziny, zaproponował policjantom pieniądze w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień. Gdy został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo, nie zważając na to mężczyzna nadal proponował policjantom pieniądze – relacjonuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Można powiedzieć, że osiągnął swój cel. Został zatrzymany i zamiast do izby wytrzeźwień trafił do policyjnego aresztu. Po spędzonej tam nocy usłyszał zarzuty. Za próbę przekupienia policjantów grozi mu do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów pijany na skuterze

Pijany kierowca podjechał po alkohol i... zaszokował policję

Chorzów zatrzymany poszukiwany

Ukrywał się przez 10 lat. Został zatrzymany w Chorzowie

Chorzów policja radiowóz

Wpadł, bo nie miał maseczki

112

Wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

Policja radiowóz

Jechał za szybko i pod wpływem narkotyków, a to nie koniec!

Nawoływał do zabicia prezydenta

Nawoływał do zabicia prezydenta i premiera

Chorzów zatrzymany włamywacz

Złodziej za kratkami. Włamywał się do firm z Chorzowa